Přebudov Tábory 2004 Tábory 2005 Tábory 2006 Tábory 2009

Tábory 2007

Děkujeme již po třicáté ...

Pionýři z Nepomuku ukončili již třicátou táborovou sezónu na Přebudově. Letos se na táboře vystřídalo pět táborových běhů. Sluníčko ani déšť neodradil táborníky od soutěží a her, které připravili vedoucí. Táborové dny byly plné překvapení, proměn a převleků. Od středověkých rytířských soubojů a bitev, kovbojských a indiánských přepadení, cirkusových kousků, vesmírných letů, ale také řemeslnických dovedností. Poděkování patří zejména hlavním vedoucím táborů Karlovi |Kotišovi, Vaškovi Horníkovi, Áje Březákové, Milušce Brejchové, Olině Šlehofrové, Mírovi Dvořákovi a také Standovi Švecovi, který zajistil tábor pro stovku dětí v Zhořci u Manětína. Připravili jsme také turistický tábor na Železné Rudě. Našich táborů se zúčastnilo celkem 567 dětí a průběh táborů zajišťovalo 98 dospělých ( rekordní počet za třicet let ). Vedení pionýrské skupiny, děkujeme všem organizátorům těchto táborů za jejich úsilí a přístup k dětem na táboře.

Fotografie z jednotlivých běhů najdete v odkazu Foto

vedoucí 1.běh královská družina 2.běh vedoucí 3.běh nejhlavnější  ze 4.běhu vedoucí Zhořec Pusíkovci Hlavní pašeráci, celník chybí

Druhý běh a středověk

Rytíři, princezny, souboje. To vše a mnohem víc nás provázelo letošním táborem. Tomuto tématu byla přizpůsobena i celotáborová hra, která nenechala ani na chvíli v klidu děti a dokonce i vedoucí a instruktory. Od prvního dne po vyhlášení vítěze bojoval každý z nás až do vyčerpání posledních sil. Plnili jsme různé úkoly, hráli bojové hry, ale i luštili nalezené šifry a indicie, které nám dopomohly získat větší a větší území pro naše hrady.

I přes neustálé boje a povinnosti jsme si našli čas i na kulturní zpestření jako např. volba miss, missák, soutěž o ,,Nejhlučnějšího pěvce“. Nezapomněli jsme ani na naše nováčky, kteří byli pod přísahou věrnosti Přebudovskému rodu přijati a pasováni na rytíře samotným králem Kašosem I. Večery nám obohacovaly občasné táboráky a diskotéky, na kterých si děti skvěle zatančily. Na velkém závěrečném disco v Budislavicích nás svou návštěvou poctil a své umění předvedl nepomucký ,,vlasový mág“ Martin Bršlica.

Jako každoročně tak i letos se v táborovém programu objevil celodenní výlet. Většina družin se vypravila do Blatné na známý vodní zámek s parkem plným daňků. Pouze jedna z 6 družin si zvolila za svůj cíl nedaleký Nepomuk, ke kterému neodmyslitelně patří Zelená Hora.

Celým čtrnáctidenním táborem nás provázelo slunné počasí a tak jsme mohli nerušeně uskutečnit všechny naše připravené aktivity. A nejen díky počasí se nám letošní tábor opravdu povedl. Všichni vedoucí i instruktoři odvedli skvělou práci, která pro nás nebyla povinností. Naopak. Užili jsme si perfektní dva týdny radosti, zábavy a dovádění.

Lucka Benediktová

rytířská družina návštěvní den samá princezna

Třetí běh a zlaté české ručičky

Motiv letošního tábora mi dával naději, že mi v Přebudově někdo moje levé ruce pozlatí. Sice k tomu nedošlo, ale zážitků bylo tolik, že mi to ani nevadilo. Průchod mycí linkou mě zařadil mezi ostatní táborníky-mazáky. Každý den pak byl věnován některému z povolání,které si každý na vlastní kůži vyzkoušel. Jednou si jako Sportovec pěkně protáhnu svalíky při mnoha známých i neznámých disciplínách, jindy musím vydržet tvrdý denní režim během vojenského výcviku v rámci branného dne.

Jako mladí Přírodovědci jsme soutěžili o Řád lesního mužíčka.Povolání Kuchař přineslo řadu překvapení.Nikdy by mě nenapadlo, že se nechám nakrmit od vidličkou ozbrojeného člena prvního oddílu s ďábelským úsměvem na rtech. Každý oddíl si také připravil nějakou tu papku pro ostatní. Jako Herec se mohl vyřádit opravdu každý,a my tak mohli shlédnout řadu povedených vystoupení. Pohádka o myšce,Odpadkový balet nebo Bačovo vyprávění patřili k těm nejpovedenějším. Zvláštní kapitolou jsou noční hry, kterých letos nebylo málo. Pro malé i ty nejmenší byla připravená noční procházka pohádkovým lesem a pro otrlejší byla připravena strašidelná vycházka na lesní hřbitůvek,který byl pro tuto hru speciálně vyroben (i s živým nebožtíkem ). Byl jsem jediný, kdo skončil se slepenými prsty,zatímco ostatní si vyrobili vlastní tričko,oddílovou vlajku, přívěsky z kůže, a další roztomilé různiny z korálků, kůží, přírodnin a dalších maličkostí. Co bych na táboře rozhodně nečekal, byla účast několika rapperů z černošského ghetta,kteří ovládli jeden z oddílů. Jako Bankéř jsem se naučil o mincích a bankovkách tolik, že něco z toho snad ani pravda není.Osvojil jsem si také některé zajímavé poznatky. Zjistil jsem totiž, že četba telefonního seznamu uspává rychleji než pohádky, že většina lidí má zraková čidla na prstech a že za všechno můžou jedlové šišky.

Náš tábor také provázely zajímavé návštěvy, které zpestřily náš táborový život. Viděl jsem,co všechno dokážou psi, pokud si s nimi někdo dá opravdu hodně práce,proto velký dík patří panu Vojtěchu Šůsovi a jeho rodině (i té psí). Vyprošťování z autovraku nám předvedli profesionální hasiči z Nepomuka a Plzně- Koterova za asistence Záchranářů z Vlčic.Zvláštní dík jim patří za pěnou pokrytou louku, ve které jsme se náramně vyblbli.Poděkování si zaslouží i p. Navrátil se svým železničním muzeem ve Vrčeni (o jeho mašinkách se mi celou noc zdálo), stejně jako kapela G-Band z Blovic pod vedením J. Brožíka,která nám zahrála na naší velké diskotéce v Kladrubcích, která opět proběhla díky laskavosti p. Martina Jiřince a jeho přátel. Poděkování patří i panu Tomáškovi, prezidentu republiky Čížkov, který pro nás zorganizoval kromě veliké výstavy hub i (nyní již tradiční) turnaj ve fotbale, při kterém jsme byli svědky i více než zajímavého dívčího zápasu, ve kterém došlo i na penalty.Závěrečné poděkování je určeno spolkům RC Auta Nepomuk (J.Krochotovi, D.Zajícovi, D.Šmídovi, P.Končalovi, T.Weberovi) a RCK Kramolín (dík patří Ondrovi,Mírovi a Elišce) za hezky strávené odpoledne plné letadel a silných aut na dálkové ovládání.

V každém případě vznikla spousta nových přátelství, a tak při loučení nechyběly ani slzičky.Závěrem snad zbývá jen dodat, že kdo letos neviděl živou Červenou Karkulku s opravdovým vlkem,ten jakoby nebyl. Ale nevadí, další šance je už za rok.

Martin Brejcha

hasiči to je profese naše vlajka je nej přežití v lese

Velké bitvy dějin

Čtvrtý běh byl na přebudovské základně bojovného charakteru.Ihned po příjezdu se ze všech dětí a samozřejmě také z vedoucích stali bojovníci. Bojovníci byli rozlišení barvami svých triček, které si batikovali a vyráběli oddílové erby. Boje probíhali na nejrůznějších bitevních polích např. Bitva u Gugame, Bitva u Slavkova, Bitva u Waterlooo, Bitva o Midway. Jeden den byl pod názvem „Copak je to za vojáka, děti strávily celý den v přírodě, kde si své jídlo musely napřed najít a pak uvařit. Po těchto bojovných výkonech se ještě zúčastnily kulturních akcí jimiž zaplňovaly volný čas. Přijeli nám ukázat své umění bubeníci. Sběratelé vojenské výstroje předvedli dětem oblečení a zbraně z různých válek. Nováčci dostali svá nová válečnická jména. Nechyběl maškarní rej, kde děti prokázaly svoji fantazii v oblečení a v tanci.Bojovníci složili i zkoušku odvahy. Líbila se také návštěva města Budislavice, kde děti nakupovaly tamní suvenýry a dobroty a konala se zde velká diskotéka. Tábor jsme zakončili velkou oslavu,že všichni dorazili k cíli zdrávi, že nikdo ve válečné vřavě nepadl. Každý svým vlastním vítězstvím sám nad sebou, dokázal bojovat s plným nasazení o co nejlepší umístění. S Přebudova i letos jsme odjížděli s mnoha zážitky, zkušenostmi znalostmi.Také nová přátelství a vzpomínky si odvezli domů. Dny vytížené mnoha bitvami uběhly velmi rychle a letošní tábor také skončil. Nastalo sčítání bodů v celotáborové soutěži. Byli odměněni ti nejlepší, ale vlastně nikdo neodešel s prázdnou. Každý bojovník dostal odměnu podle svých výsledků a i za snahu. Na posledním večerním nástupu jsme se rozloučili a slíbili jsme si, že sejdeme se na táboře o příštích letních prázdninách.

Oli Šlehofrová

poslušně hlásím bojová zástava tábora a jdeme do války

Cesta za pokladem

Cesta za pokladem nás zavedla až do tábora ve Zhořci u Manětína. Pod vedením Standy Švece a kolektivu složeného z těch nejlepších vedoucích tu děti putovaly po tajuplných a soutěžemi nabitích cestách za stopami pokladu Johna Silvera. Utkávaly se v táborové olympiádě, vybíraly nejkrásnější dívku „MISS ZHOŘEC“. Luštily poselství z lesa, utkaly se s místními „BANDYTY“ ve fotbale. Nejlépe připravenou hrou byla „Hudební soutěž“, kterou nám připravil Vláďa Bórik a bez výjimky zaujala kompletně celý tábor. Hledání pokladu nás zavedlo děti i na pouť kde jsme se chvíli vyřádily na atrakcích a pak pokračovaly honbou za „Černými jezdci“. Souboje mezi oddíly „FÉROVKY“ utužovali oddílového ducha. „Den Trifidů“ nám dal zase jednou pořádně zabrat a pak jsme se děti vyřádily i na DISKOTÉCE s DJ Márou. O zmlsané jazýčky se nám tu naši kuchaři Jana a Libor za asistence Zdenky a Petry starali přímo přepychově. Předposlední den nám předvedl své umění i vrtulník s posádkou neohrožených záchranářů,po jejich ukázce jsme si mohli vše důkladně prohlédnou.

Standa Švec

kdo to vymyslel pozor střílíme a trefili jsme

Pusíkova cestovka

Již tradičně patří Přebudov na přelomu prázdnin táborovému pobytu rodičů a dětí. Letos se vypravili na celý týden s méďou Pusíkem na výlet. Pusíkova cestovní kancelář, která pod vedením Míry,Áji a Janiny spolu s Lídou a Miluškou v kuchyni připravila každý den jeden krásný výlet. Čtyří imaginární autobusy – zelený,červený,žlutý a modrý mezi sebou nejen soutěžily, ele i společně cestovaly. Výprava na hrad Přebuďák , návštěva cirkusu, zoologické zahrady, westernového městečka a dokonce i let raketou byl. To všechno se spoustou kostýmů, dekorací her a soutěží. Všichni zúčastnění měli svoje své cestovní pasy pusíkovské cestovky, kam si každý den s rodiči zapisovali a kreslili svoje zážitky a za splněné úkoly dostávali razítka. Ani letos nechyběla dovednostní zaměstnání, diskotéky, táborák a noční hra.

Prozkoumali jsme okolí tábora, co všechno se za rok změnilo, nezapomněli jsme ani na výlet k Marušce do Budislavic. Počasí nám letos přálo, ale na koupání to nebylo. To nikomu nevadilo , všichni si celý týden řádně užili. A pobytu na Přebudově si užívalo letos opravdu dost a byla nás rekordních šedesátčtyří dětí a rodičů. Chatky nám nestačily a museli jsme postavit i malé stanové městečko, takové stěhování zažily stanové podsady letos asi poprvé. Příští rok se chystáme na kovboje a pojedou asi jen ti nejrychlejší. Uvidíme a necháme se překvapit. Za rok tedy s méďou Pusíkem a h ó ó j.

Ája Březáková

cirkus přijel přijetí u krále kovbojové a mexičani

Pašeráckou stezkou II. – Železná Ruda

Již po druhé jsme se vypravili na turistický tábor na Šumavu. Na výpravy jsme vycházeli z Alžbětína, kde jsme byli nedaleko státní hranice ubytováni a denně jsme zvládli 10 – 15 km. Podívali jsme na známá místa z loňského roku Černé , Čertovo jezero, Panciř. Nová vycházka byla k vodopádu Bílá strž, na Modravu a Čenkovu Pilu. Navštívili jsme pohádkový Grádl, muzeum Šumavy a loutkářskou expozici. Celníků a pašeráků jsme moc neviděli, ale za to vietnamců a jejich stánků je tam hodně. Podívali jsme se na silniční a železniční hraniční přechod, kde jsou ještě letos již jenom pracovníci cizinecké policie. Příští rok už nebudeme potřebovat doklady na přechod hranice a podíváme se do Bavorské Rudy. Nechyběli soutěže a hry během pochodu a na penzionu.Sbírali jsme také houby a borůvky na lívance a koláče.Vyrobili jsme také moc pěkných dárků domů. Celkem jsme ušli 70 km. Týden byla až moc sluníčkový a tak jsme vždy po túře využili koupání na Belvedéru. Těšíme se na naše třetí šumavské putování a to bude již jenom pohádkové.

Míra Dvořák

pašeráci na hranici výlet na Vydru před celnicí