Akce roku 2010 | Akce roku 2009 | Akce roku 2008 | Akce roku 2007 | Akce roku 2006 | Akce roku 2005 | Akce roku 2004 |
ÚVOD | |
AKCE SKUPINY | |
VÍKENDY POZNÁNÍ | |
PŘEBUDOV "30" | |
ODDÍLY | |
NEURAZY | |
PŘIPRAVUJEME | |
OCENĚNÍ | |
TÁBORY | |
VÝROČNÍ ZPRÁVY | |
ARCHÍV | |
KRONIKA | |
ODKAZY | |
FOTKY | |
KONTAKT | |
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA |
V sobotu 1. 1. 2005 se uskutečnila Novoroční turistická vycházka pod Zelnou horou nazvaná Novoroční čtyřlístek. Tato vycházka je již tradiční a organizuje Klub českých turistů v Nepomuku za přispění organizace Pionýr Nepomuk. Cílem bylo splnit čtyři dobré skutky. Jít na vycházku, pozvat někoho ze svého okolí, poznat kus přírody a přispět potřebným. Startovné bylo věnováno na Nadační fond Světluška. I přes nepřízeň počasí se přišlo po silvestrovském veselí projít 46 pochodníků. V cíli na nepomuckém náměstí je čekal diplom, čtyřlístek a svítící světluška.
Pionýři z Nepomuka hodnotili 18. 1. 2005 svoji činnost za uplynulý rok. Na jejich klubovně se sešlo přes třicet vedoucích a instruktorů a projednali činnost, hospodaření a schválili plán činnosti pro rok 2005. Na naší skupině v současné době vyvíjí svoji činnost šest dětských oddílů a tři kluby, ve kterých je registrováno 155 pionýrů. Vedení skupiny připravilo pro děti a dospělé víc jak čtyřicet akcí a dle naší statistiky na nich bylo 2670 účastníků. Připravili jsme také čtyři táborové běhy v Přebudově pro 320 dětí. Na zajištění táborů se podílelo 65 dospělých. Hodně času a prostředků jsme věnovali brigádám na přípravě tábořiště a úpravě klubovny ve městě. Naše pionýrská skupina byla vyhodnocena v soutěži Sami o sobě na I. místě v rámci sdružení a převezme ocenění i za svoji patnáctiletou činnost od České rady Pionýra. Vyhodnotili jsme i náš nejlepší oddíl a putovní pohár získal oddíl Poutnicí pod vedením Káji Brejchy. Domluvili jsme také plán akcí pro letošní rok a mezi naše tradiční jsme zařadili i taneční osmihodinovku, velkou výstavu z našich táborů, soutěžní odpoledne pod názvem poznej své město a noční akci dýňová strašidla. Pro velký úspěch vystřídat ve vedení skupiny nás nikdo nechtěl, tak jsme slíbili, že se budeme snažit dál. Našeho jednání byl přítomen i starosta našeho města pan Ing. Pavel Jiran, který ocenil naši práci s dětmi a přislíbil nám pomoc zejména při úpravě naší klubovny. Na závěr jsme poděkovali oddílovým vedoucím, instruktorům a táborovým pracovníkům za jejich obětavou práci s dětmi.
Lednové plavání je vždy velké zpestření zimního období. Náš plně obsazený autobus zamířil do bazénu v Horažďovicích. Venku byla teplota -10 C, kolem bazénu 27 C a voda měla příjemných 25 C. Tobogán jezdil, v bublinkách bylo také dobře. Plavalo se, skákalo se a nikomu se hlavně nic nestalo. Hranolky nám opět také chutnaly.
Výjimečně bylo pondělí a nehráli jsme kuželky, ale bowling. Na nové dvoj dráze zábavného centra elektráren ÉČKA se sešlo 18 účastníků. Koule s dírami nám moc velké problémy nedělaly. Výsledné hody se pohybovaly kolem 150 bodů. Vítězem se stal Míráč a Janina. Určitě se ještě na Ěčko podíváme. Příště se však sejdeme v naší oblíbené kuželně.
Jednodenní prázdniny a sluníčkový víkend využili nepomučtí pionýři pro přípravu akcí pro děti, kteří se nevypravili za lyžováním do hor. Sněhu bylo dost a tak jsme na páteční dopoledne připravili "Nepomucké bobování" na svahu u polikliniky. Soutěžili jsme v rychlostní jízdě na bobech, kdo nejdál dojede, kdo dokáže za jízdy zachytit cukroví. Přišla i chvilka na naši žížalu, dlouhý pruh gumového pásu obsazený dětmi, který se řítí se svahu dolů. Nevypadnout a udržet směr je velkým uměním. Odpoledne jsme připravili na klubovně videoprojekci z našich akcí a pěkný dobrodružný film. Sobota patřila opět soutěžím. Pod názvem "Olympiáda ve sportovní hale" byly ukryty soutěže v dovednosti, rychlosti a postřehu. Nechyběla ani tradiční opičí dráha. Vítězové získali pravé medaile a olympijské pocty. Odpoledne nastoupili na palubovku haly, vedoucí a instruktoři přebudovských táborů sehráli turnaj v odbíjené. Celkem šest šestičlenných družstev se utkalo a soutěžilo, kdo bude patřit mezi hvězdný tým. Vítězem se stalo opět družstvo třetí běhu. Spokojenost dětí a dospělých byla dobrou tečkou za sportovním pionýrským víkendem.
U příležitosti 15. výročí organizace Pionýr převzala naše pionýrská skupina ocenění za dlouholetou práci v dětském sdružení Pionýr a to zejména za propagaci pionýrské práce v soutěži " Sami o sobě". Ocenění převzal M. Dvořák od předsedy ČRP Pionýra J. Halady, M. Bělohlávka a P. Nováka. Převzetí byla přítomna i ředitelka odboru pro mládež MŠMTV paní. Ing. Eva Bartoňová. Ocenění bylo předáno v souvislosti s akcí Ledová Praha - finále Sedmikrásky. Z Nepomuka ještě přijela Alena Březáková a setkali jsme se zde s Mirkou ze Šťáhlav a mezi oceněnými byl náš známý J. Toman z oddílu Stopaři z Klatov.
Poslední nedělní odpoledne v únoru patřilo v nepomucké sokolovně vodníkům. Na dětském karnevalu se sešli snad všichni vodníci s rybníků, jezírek a potůčků z okolí Nepomuka. Nechyběl ani vodník Klášteráček, Huťáček, Špitálník, Úslaváček. Přijel i přebudovský vodník z Černého rybníka. Na parketu byly i bludičky, víly a žabičky. Tančili a soutěžili i ostatní pohádkové postavičky. Své vystoupení nám předvedly Nepomucké mažoretky, které získaly zasloužilý potlesk všech 280 přítomných. Vyhodnotili jsme nejhezčí vodníky a slosovali velkou tombolu. Poděkování patří také Daně Rottové z Českomoravské stavební spořitelny za odměny do soutěží a paní Schäferové za zapůjčení sálu. Velký dík všech spokojených dětí patří nepomuckým pionýrům za uskutečnění dětského karnevalu.
Již po patnácté od roku 2001 se uskutečnilo Pionýrské koulení v kuželkách v Plzni na Slovanech. Nedělní odpoledne zde trávilo 17 soutěžících. Výsledky mohly být určitě lepší. Padaly i devítky, ale víc bylo těch pudlů. Nakonec nám ukázaly naší malí předškoláci Jája a Filip jak se hrají kuželky. Poháry převzal za vítězství Míráč a Irena
Pro děti a dospělé připravil Pionýr Nepomuk 15. 3. 2005 na úterní odpoledne velikonoční pionýrskou dílnu spojenou s výstavkou. Děti si mohly vybarvit nebo namalovat vyfouknutá vajíčka. Vystřihnout velikonoční motivy do oken a papírové dečky. Největší úspěch mělo však pletení ošatek a košíčků. Během hodinky každý dokázal vyrobit svůj košíček a naplnit jej vlastoručně vymalovanými vajíčky a za odměnu ještě získal velikonoční perníček. Výstavka ukázala dětem různé techniky malování vajíček a tradiční symboly velikonoc. Nechyběli zde pomlázky, řehtačky, vyšívané a pletené kuřátka, zajíčci, beránci.
Dnes již začalo to pravé astrologické jaro a my jsme vyrazili na plavání do horažďovického bazénu. V 10 hodin už jsme řádili a dováděli v bazénu a na tobogánu. Voda byla 28 C teplá, venku ještě mínus 3C. Komu byla zima se vyhřál v sauně nebo v perličce. Došlo i na oblíbené hranolky, které nejlépe chutnají s tatarkou, kečupem a muže se jíst v plavkách. Mohli jsme také obdivovat horolezce na stěně bazénu.
Velikonoce jsou opět tady. Na Bílou sobotu již několik let připravujem akci pro starší a pokročilé pionýry, přátele a známe nazvanou Velikonoční pyžamák v Budislavicích. Do velikonočně vyzdobeného sálku u Marušky přivezl autobus účastníky v pyžamech, nočních košilkách, županech a v různých postelových oblečcích. Už v autobuse bylo veselo a na sále zábava neměla konce. Soutěže, tanečky, vyhodnocení pyžam, ale také tombola přinesla radost účastníkům. Tato noc byla pro nás o hodinu kratší a to změnou na letní čas poskočily hodiny na třetí ranní a autobus už troubil na odjezd. Určitě příští pyžamák musí připravit.
Na našem pionýrském dvorky se objevily čtyři důlky, barevné hliněnky a skleněnky a parta třiceti dětí, která se už těšila na kuličkové mistrovství. Rozlosovali jsem děti do čtyř skupin a začalo nelítostné cvrnkání kuliček. Hrálo se s pěti kuličkami a ten, kdo dostal své kuličky do důlků postoupil do finále turnaje. Vítězové obdrželi skleněné pohárky a každý účastník sladkost. Jsme rádi, že turnaje pokračují každý den na plácku před bytovkou.
Plný autobus dětí přijel poslední dubnový víkend na naší táborovou základnu v Přebudově. Jako mávnutím proutku se z nich stali čarodějnice a kouzelníci. U večerního táboráku nechyběli čarodějnické písničky složené účastníky sletu. Největší úspěch měla písnička "Čarodějnice z předměstí ty jsou prostě nejlepší. Nejlepší jsou děvčata, která mají košťata. " Pak nastal ten pravý čarodějnický rej a postupně se představily čarodějky Saxana, Oxana, Animůra,Kanimůra a další. Nad Přebudovem se snesla ta pravá Filipo - jakubská noc a čarodějnice museli získat, co nejvíce pavouků a škvorů při noční hře. Ráno nás čekala modrá obloha a nádherné sluníčko a další soutěže a závod okolo rybníka ( střelba ze vzduchovky, zapálení ohně, poznávání rostlin, mapy). Po dobrém obědě kluci postavili děvčatům krásnou májku a začal kouzelnický festival čar a kouzel. Děti si připravily zajímavá kouzla a triky, které byly odměněny předáním Přebudovských čarodějnic. Z tábora se nám ani odjet nechtělo, ale už ani za necelé dva měsíce se vrátíme na letní táborové pobyty.
V sobotu úderem desáté hodiny bylo na sále Sokolovny zahájeno " Nepomucké tancování", které připravil Pionýr Nepomuk. Taneční páry měly za úkol vydržet tančit šest hodin a předvést v hodinových blocích diskotékové tance, rokenrol, country, dechovku, latinské tance. Všichni účastníci tančili jako o život a než se nadáli byli ve finále soutěže. Porota soutěže to neměla lehké a musela vyhodnotit nejlepší tanečníky. Udělila titul nejusměvavější tanečnice, mistra převleků, sexy tanečnice a nejladnějšího tanečníka. Poháry a květiny porota předala za třetí místo páru Míša Vodičková a Slávek Fiala, druhé místo patří Daně Kovářové a Vaškovi Horníkovi. Vítězem " Nepomuckého tancování" se stal pár Vendula Posávadová a Kája Brejcha. Určitě to byla zajímává akce , která se stane tradiční soutěží pro mládež v Nepomuku.
Moc nás nebylo, ale vyšli jsme z Nepomuka a okolo kempu, Vražedného rybníka, hradu Potštějna jsme dorazili do Žinkov do střediska sportu. Zde jsme měli zajištěn turnaj v minigolfu. Rychleji než jsme byli my pochodníci, přijeli ostatní auty. Minigolf nás pak hrálo 25 malých i dospěláků. Někomu se dařilo víc, někomu zase méně. Míček dostat tam kam měl patřit bylo náročné i na těch sedm pokusů. Na vítěze čekaly poháry. V kategorii dětí zvítězila Miluška Brejchová a v dospělácích Míráč Dvořák.
Pionýr Nepomuk připravil hezké odpoledne pro dětí na zahradě mateřské školky. U vchodu děti přivítala princezna s rytířem, které ji zachránily před zlým drakem. Pohádkové putování pokračovalo u vodníka chytáním zlaté rybky. Ferda Mravenec vyzkoušel jejich dovednost a klaun jejich šikovnost. U Rumcajse děti střílely ze vzduchovky a u Rákosníčka házely kroužky. Za splnění úkolu dostaly sladkou dobrůtku. Dětský den navštívili televizní kamarádí Jů a Hele , kteří společně s Mufem poslouchali písničky a básničky dětí. Zařádili si s nimi na diskotéce a vyhodnotili nejhezčí pohádkovou masku. Dětem se v pohádkové zahradě moc líbilo.
Setkání za naši pionýrskou skupinu se zúčastnila delegace pod vedením Standy Švece Gumáka a 12 dětí z oddílu Divoké včely a Wřískoti. Po pěti hodinové cestě rychlíkem a lokálkou dorazili do Jinlolic , rekreačního střediská nedaleko Jičína. Po ubytování je lákala scenérie Prachovských skal a tak vyrazili zdolat první skálu. Horolezci a horolezčata se snažili o prvovýstupy. Večer se vypravili na noční prohlídku hradu Trosky. V sobotu se počasí změnilo a začalo hustě pršet, to byl čas pro návštěvu Agvaparku a prohlídku pohádkového Jičína. Večer byl věnován pobytu na táboře. Ráno začala balení a odjezd zpět domů. Setkání nás zmohlo a tak nás lokálka ukolébala spánkem cestovatelů.
Pionýrská skupina v Nepomuku připravuje své tábory na táborové základně v Přebudově. Pro letošní prázdniny připravila čtyři čtrnácti denní tábory a jeden týdenní již před prázdninami určený pro rodiče a děti. Zabezpečit celou přípravu a organizaci je náročné. Sehnat nejméně 95 pionýrských dospěláků, proškolit je, seznámit je a vytvořit jim podmínky pro práci s dětmi. Připravit základnu na letní činnost máme zase o to jednoduší. Jednotlivé táborové běhy mají při červnové víkendovce určeny svoje úkoly při údržbě základny a také se zde školí, dolaďují program tábora, ale také se baví. Samozřejmě, že jsme také pozvali rodiče na brigádu a také, aby se seznámili s prostředím kam děti pojedou. Víte kolik jich z těch 300 rodin přijelo? Slovy patnáct! Nevadí oni to u nás již znají a ví kam posílají děti a kdo se bude o ně starat.
Poděkování patří zejména hlavním vedoucím táborů a to Karlovi Kotišovi za uskutečnění I. táborového běhu. Mírovi Dvořákovi za tábor kovbojů, indiánů a mexičanů pod názvem Tenkrát na západě. Milušce Brejchové za tábor Dvanácti měsíčků. Čtvrtý běh byl sportovní a Olina Šlehofrová připravila soutěže Pod olympijskou vlajkou. Nezapomínáme na náš nulťák, tábor rodičů s dětmi, kdy Pusík a Alena Březáková pozvala děti do pohádky. Dděkujeme všem a jsme moc rádi, že Vás máme, že nám pomáháte, že můžeme pro děti připravit takové pěkné tábory a zpestřit jim jejich prázdniny. Většině z těch 325 dětí se na táboře moc líbilo. Jsme si vědomi toho, že nemůžeme pro všechny připravit program, který by je bavil, ale snaha nás všech je, aby děti na táboře byly spokojené. Napište nám vaše náměty, připomínky, co se vám na táborech nelíbilo.
Ve čtvrtek 19. 8. 2005 od 17 hodin se uskutečnila vernisáž výstavy z letních táborů v Přebudově, která dokumentovala činnost naší pionýrské skupiny za období patnácti let. Výstava byla připravena v prostorách městské galerie a byla zde vystavena tabla s fotografiemi jednotlivých táborových běhů, rekvizity, kostýmy, výrobky, diplomy a medaile. Zahájení výstavy se zúčastnili členové Krajské rady Pionýra Libuška Nejedlá a Luboš Šmolík, přátele ze Starého Plzence manželé Křížkovi, kronikářka města paní Kolářová a další naši přátelé pionýra. Nechyběli ani naši nejmenší a velcí pionýři. Výstavu zahájila pracovnice muzea paní Jana Štvánová, která přivítala hosty vernisáže a předala slovo tvůrci výstavy Miroslavu Dvořákovi, který všechny seznámil s historií a součastností táborové základny v Přebudově. Zástupci Krajské rady Pionýra předali pionýrská ocenění "Lipový list" za dlouholetou práci na letních táborech Aleně Březákové, Milušce Brejchové, Karlovi Kotišovi, Petru Zahradníkovi a Miroslavu Dvořákovi. S pěknou písničkou na kytaru zahrál Vašek Kotous a parta indiánů, mexičanů, vikingů, vodníků a dalších pohádkových bytostí uvedla naše hosty do našich táborů. Nechybělo ani občerstvení pod názvem Přebudovská večeře, podávaly se tradiční pomazánky a výborný čaj. Výstava se všem moc líbila a přítomní slíbili, že přivedou i další své přátele a rodiny. Tak uvidíme v říjnu jaká bude účast.
Prázdniny skončily a pro děti začaly školní povinnosti. Pionýři v Nepomuku také zahájili svůj pionýrský rok. Připravili pro všechny hezké odpoledne na nepomuckém náměstí pod názvem Nepomucká vycházka. Vycházka byla zahájena kulturním pásmem, ve kterém vstoupily nejmenší Nepomucké mažoretky, taneční klub předvedl folkrolní vystoupení "Když sluníčko vyšlo" a country tance. Za třeskotu mečů bojovali rytíři skupiny Avalon. Pozvali jsme účastníky do Městského muzea, kde byla instalována výstava Dobrodružné prázdniny dokumentující 15 let táboru na Přebudově. A po té, na děti čekaly historická stanoviště, kde měly za úkol najít a poznat pamětihodnosti města. Cesta je přivedla před dům malíře Augustina Němejce, kde také malovaly svůj portrét. Došly před nejstarší dům města nazvaný " U Lípy", který byl původně pokladnou zlatých dolů v Nepomuku a později radnicí a vězením. Procházka vedla i okolo kostelů Sv. Jakuba a navštívily kostel a galerii soch Sv. Jana Nepomuckého. Soutěžily na nádvoří Komerční banky a prohlédly si obřadní síň radnice. Na náměstí byl pro zábavu i skákací hrad. Po hodinové vycházce si přišly účastnici vyzvednout účastnický list a odměnou jim bylo druhé kulturní vystoupení. Děkujeme za účast Nepomuckým mažoretkám, pionýrskému klubu šermu Avalon a tanečnímu klubu PS Mikulka z Plzně. Bylo to krásné sluníčkové odpoledne plné zážitků a poznání.
V rámci výstavy Dobrodružné prázdniny jsme připravili povídání a video projekci z letošních táborů. V síni Městského muzea se sešli zástupci jednotlivých táborových běhů a přátelé pionýra. Promítli jsem fotografie z táborů, které okomentoval zástupce příslušného běhu. Nakonec z toho byly veselé příběhy z táborů. Fotografie jsme na závěr doplnili promítnutí DVD programů z nultého, prvního a druhé běhu. Musíme se rovněž pochlubit, neboť tyto záznamy obsadily první tři místa v celorepublikové soutěži Sami o sobě - Dobrý tábor.
Již po dvacátéčtvrté přišli turisté z celé republiky na Pochod pod Zelnou horou. Tato akce je třídenní a dokáže nabídnout turistům jak pěkné procházky podzimní přírodou tak i společenské akce. Hlavním organizátorem je Klub českých turistů v Nepomuku a naše organizace jim již mnoho let pomáhá organizovat šesti kilometrovou trasu s pohádkovými postavičkami a soutěžemi zejména pro ty nejmenší děti a jejich rodiče. Rádi se zde projdou i senioři. Vycházka vedla pod zámkem Zelená Hora a nemohl zde chybět zámecký pán, kníže Jakub Václav ze Šternberka, byl zde i jeho šašek, čaroděj, vodník z klášterského rybníka a mnich z husity vypáleného kláštera. Počasí bylo na podzimní pochod sluníčkové a přišlo na naši trasu 170 pochodníků, na které čekali na stanovištích soutěžní úkoly a sladkosti. Účastnický list si odnesl každý, kdo absolvoval šest kilometrů a získal písmenka do pohádkové tajenky.
V měsíci září a říjnu se uskutečnily na naší táborové základně v Přebudově setkání jednotlivých táborových běhů. Hodnotili jsem prázdninové tábory, vzpomínali nad fotografiemi a videozáznamy. Perfektně jsme se bavili a začali připravovat už tábor 2006. Samozřejmě jsme také pracovali při úklidu a zazimování tábora. Natírali jsme chatky, kopali odpad septiku, uklidili stanové podsady apod. Pro pořádek uvádím sešlost táborů: 9. -11. 9. 1. běh, 23. -24. 9. 2. běh, 30. -1. 10. 0. běh, 7. -9. 10. 3. běh, 14. -16. 10. 4. běh
Ukončení výstavy již nebylo tak slavnostní, ale pouze pracovní. Demontovat naši výstavku šlo určitě rychleji než ji nainstalovat. Za chviličku bylo vše v krabicích a naložené v autu. Zbyl čas na přečtení í knihy návštěv a anketních lístků. Z evidence muzea jsme získali údaj o účasti na výstavě a překvapil nás jejich počet. Myslíte si, že na náš Nepomuk je 630 účastníků moc nebo málo. Nepomuk má asi 3000 obyvatel, tak se na výstavku přišel podávat každý pátý nepomučák. Z podpisů v knize je však zřejmé, že však nebyli jenom z našeho města, ale z blízkého a i dalekého okolí. V muzeu nám bylo nám řečeno, že to byla letos určitě největší návštěvnost výstavy. Z krásných zápisů a i veršování jsme měli máme určitě hezký pocit, citujeme:
Výstava je moc pěkná, jste šikulky! A dnešní program k výstavě (4. 9. ) byl naprosto báječný, klobouk dolů a uděluji 1*. Díky Martina Š.Nádherný, milujeme krásný Nepomuk a Pionýr. Zdraví Vás Pája a Honza.
Je to nádherné, velmi nádherné. Připomněli mně to letní pobyt na táboře. E. Stulíková
I v anketních lístcích naši výstavu hodnotili účastníci výborně. Bylo odevzdáno sice jenom 32 anketních lístků, kdy jsme obdrželi za hodnocení výstavy 31 jedniček a byla pouze jedna dvojka. Příště se polepšíme. Z anketních lístků byla vylosován jeden bezplatný poukaz na tábor 2006, který získala Markéta Mojová z Nepomuka.
Děkujeme pracovnici muzea paní J. Štvánové a vedoucím táborů, kteří dodali eponáty.
Připravili o říjnovém svátečním víkendu akci pod názvem Nepomucká dýně 2005. Všichni určitě víte, že halloween není americký svátek, ale pochází z doby dávných keltů, kteří dělili rok na období světla - slunce a období tmy- chladu,smrti a připadá na poslední říjnovou noc. V Evropě se vyráběli svítilny z řepy nebo tuřínu. Do Ameriky přenesli tento pohanský zvyk osadníci z Irska a používali vydlabané dýně na zahnání zlých duchů. Děti měl možnost vyrobit své svítilničky z dýní, cuket, patizonů, řepy a uspořádat výstavku svých výrobků. Nejhezčí výtvory byly z oddílu Pusík, Babeta a Mikulka. Na výstavce jsme obdivovali " Dýňové království" s králem, princeznou šaškem, zbrojnošem, čarodějem. Všichni měli kostým a hlavu se svítící dýní. Další zastavení bylo v strašidelné síni, kdy se vznášely duchové a svítily obrovské dýně. V poslední místnosti byla na výstavka, kde bylo víc jak třicet exponátů, které vévodil svítící krokodýl, vázy z cuket a pravý řepák. Nejhezčí výrobky byly oceněny Nepomuckou dýní. Nechyběla soutěž v přenášení světýlka a diskotékový rej duchů. Rodiče a návštěvníci výstavky ocenili zručnost dětí i nápaditost výstavky.
Od pátku do neděle připravil Martin Brejcha a Tomáš Kulhánek víkend plný deskových her na klubovně. Kdo přišel mohl si zahrát některou z tradičních her šachy, dámu, ty nejmenší člověče nezlob se, ale hráli jsme i současné hry. Víkend navštívilo 20 gemblerů a určitě je to bavilo. Pro ty nejvytrvalejší bylo zajištěno i přespání na klubovně. V sobotu byl večer doplněn i promítání projekce barážového zápasu v kopané Česko - Norsko.
Počasí již zimní,spadané zlatavé listí už měnilo svoji barvu na bílo sněhovým popraškem. Liška čekala na účastníky běhu, sněhová přeháňka neodradila zejména ty naše nejmenší. Hubertův běh se skládá z trojkombinace, counrty jízda na koni za liškou ( kůň byl dřevěný a liška plyšová) , hledání lišky a běh do zámeckého kopce k lišákovi. Koně nám zničil Kulík a Kája, jinak se nikomu nic nestalo a všichni závod zdárně dokončili. Odměnou byl adventní kalendář a účastnický diplom. Všem byla zima jenom lišák se potil.
Na podzim již podruhé ( 22. 10. ) jedeme do horažďovického bazénu. Plný autobus dětí, vedoucím zájezdu je Kája Brejcha a všichni už se teší, že se v bazénu vydovádí. Trochu nám přistřihla křídla plavčice, které se nelíbilo naše vodní skotačení. Tobogán jezdil, vířivky vířily, voda měla teplotu jak v moři, hranolky byly vynikající, tak naše plavání nemělo chybu.
Po loňském úspěchu jsme opět připravili ve všech prostorách pionýráku procházku pro dětí nazvanou Peklo nebo Nebe. Na dvorku v kůlnách čekali na ty zlobivé děti čerti. Byli opravdu strašní, řezali uši, nos nebo prstíček a vařili z něj čertovský guláš. Chtěli po nás přeházet uhlí a dávali nám za to jenom shnilé brambory, uhlí a pavouky. A to jsme doopravdy vůbec nezlobili. Za to Mikuláš a andělé byli krásní a moc hodní. Za básničku nebo písničku jsme dostali hezkou hvězdičku s cukrovím. Na dvorku griloval čert klobásky a v bufetu U Barnabáše měli vynikající teplý čertovský lektvar pro děti a i dospěláky.
V nedělním Nebi jsme přijímali objednávky na přinesení dárečků do rodin. Museli jsme sehnat dvě party Mikulášů s anděly a čerty. Stejně to nestíhali, ale děti na ně stejně počkaly. Čerti byli zase strašní a tak se to někde neobešlo bez pláče. Anděl s Mikulášem to však napravil a po básničce a slibu dětí, že nebudou zlobit následoval dárek. Nezapomněli jsme také předat dárky v dětském domově a navštívit naše pionýrské kamarády.
Čerti se sešli během týdne již po třetí a to na Čertovské konferenci v Budislavicích . Jednalo se v sálku hospůdky u Marušky. Lucifer zahájil jednání, schválili jsme program, zazněla čertovská hymna, následovali zdravice čertů, vyhodnotili jsme Čerta roku a soutěžili v čertovském šklebu. Bavili jsme se a tancovali až do půl třetí do rána. Někteří čerti si však nezapamatovali usnesení s jednání a to, že se sejdeme příští rok znovu a kdo si hraje ten přeci nezlobí. Neschválili jsme založení nové čertovské strany, protože tyt staré úplně stačí a je stejně s nimi peklo na zemi. Kdo nepřijel opět zaváhal.
Ve vánočně vyzdobené klubovně jsme připravili ukázku vánočnéch zvyků. Tuto možnost nejlépe využil oddíl Tuláci, kteří si přišli vyzkoušet výrobu vánočních svícnů, ozdob z pomerančů, vystřihovánek do oken. Povídali jsme si o adventním věnci, vyzkoušeli vánoční zvyky házení pantoflem, pouštěním skořápkových lodiček, litím vosku do vody. Ve středu se většina z nás vypravila na rozsvícení stromečku a zpívání vánočních koled.
Turnaj se konal od 9 hodin v městské sportovní hale. Hrálo se na šesti stolech, kategorie byly rozděleny dle věku účastníků, zapsalo se 28 soutěžících. Soutěže byly vypsány v jednotlivcích i ve čtyřhře. Na ty nejlepší ve vaničce čekali živí kapři a vánoční dárky a pionýrské kalendáře.
Poslední pionýrská akce v roce 2005 se nám vydařila, dobrá účast, tanec, soutěže a zábava. V projekci jsme si promítli fotografie z akcí z roku 2005 a pozvali děti na naše tábory a soutěže v novém roce. Popřáli jsme všem veselého silvestra a šťastné vykročení do roku 2006.