Bály | Karnevaly | Vycházky | Soutěž Sami sobě |
ÚVOD | |
AKCE SKUPINY | |
VÍKENDY POZNÁNÍ | |
PŘEBUDOV "30" | |
ODDÍLY | |
NEURAZY | |
PŘIPRAVUJEME | |
OCENĚNÍ | |
TÁBORY | |
VÝROČNÍ ZPRÁVY | |
ARCHÍV | |
KRONIKA | |
ODKAZY | |
FOTKY | |
KONTAKT | |
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA |
Soutěž "Sami o sobě" je soutěž, která s je vyhlášena Českou radou Pionýra a je zaměřena na propagaci pionýrské práce v mediích. Jsou hodnoceny zejména novinové články, záběry v televizi, rozhlase apod.Píšeme zejména do Nepomuckých novin a Plzeňského deníku Bohemia. Využíváme rovněž vysílání kabelové televize NIKA-Nepomucký informační kanál, kde seznamujeme veřejnost s videoprogram z táborů a činnosti skupiny. Pořádáme výstavky z naší činnosti při větších akcích, které pořádáme v rámci města. Zpracováváme obsáhlou dokumentaci fotografickou, video kroniku a propagační tabla z činnosti. Vydávali jsme do roku 1999 i náš časopis Pio DINGO . Měli jsme i svoje internetové stránky a to od roku 1997-1999. Znovu stránky bly uvedeny do provozu v roce 2003. Naše pionýrská skupina se do této soutěže zapojuje od roku 1994 a získala vždy přední místa.
PRVNÍ MÍSTO: rok 1994,1995,1996,1997,1998,2002
Třetí místo: rok 2001
Čtvrté místo: rok 1999
Nezapojili jsme se do soutěže v roce 2000 (nestihli jsme termín uzávěrky soutěže).
Tento měsíc přináší dětem hodně radosti a dárečků. Pro děti z našich oddílů bylo připraveno odpoledne soutěží, zábavy a sladkostí. Program zajistil náš nejstarší oddíl Poutníci, kde nechybělo ani vyhodnocení čertovské masky. Soutěžilo se v čertovském tanci, nejškaredějším obličeji, došlo i na básničky a písničky. Tak byla to mikulášská nebo čertovská besídka? Další den se pionýrští vedoucí převtělili do role Mikuláše , andělů a čertů. Obešli pionýrské rodiny a rozdali dárečky. Během své cesty zavítali i do nepomuckého dětského domova, kde rovněž nadělovali dobroty. A do třetice ze čtvrtečního nadělování jsme přijeli do sálku U Křížů v Budislavicích, kde bylo připraveno pravé peklo a čertovské řádění pro dospěláky. Diskotéka, soutěže,vyhodnocení čertů. Titul Čert roku 2002 získal v kategorii nejstrašnější Vašek Horník. Vánoční prázdniny jsme zahájili přespáním na pionýrské klubovně se soutěžemi a tradičními vánočními zvyky. Uskutečnil se i vánoční turnaj ve stolním tenisu, kterého se zúčastnilo přes třicet dětí. Vítězové si vylovili živého kapra a každý obdržel sladkosti a pionýrské kalendáříky. Popřáli jsme si hezké prázdniny a vánoce.
Než přijdou vánoce děti se těší a mají také trochu strach s příchodu čertů a Mikuláše . Do této tradice se zapojují nepomučtí pionýři. Za těmi nejmenšími s dárečky přišla naše pionýrská parta. Básničky, písničky a někde také viděl Mikuláš i slzičky. Veseleji však bylo při rozdávání dárků v nepomuckém dětském domově.
Druhý den čerti připravili na naší klubovně pěknou besídku s čertovskou diskotékou pro děti z našich pionýrských oddílů. Soutěže, písničky, tanečky a dětem se domů ani nechtělo. Čertovské řádění však ještě neskončilo a tak jsme se sešli potřetí tentokráte dospěláci v Budislavicích na čertovské konferenci. Přiletělo na třicet čertů a větší počet těch hodných, kteří byli v bílém. Čerti jednali, rokovali a řádily, Nechyběli opět soutěže, tanec a dobrá zábava.
V pátek v podvečer 1.února 2002 se sešla více než stovka nadšenců na 1.ročníku volejbalového turnaje. Všechny sportující i fandy spojovala účast na letních táborech na pionýrské základně v Přebudově. Na táboře se během léta vždy vystřídají čtyři čtrnáctidenní běhy, a tak turnaj byl soutěží o to, který z těchto táborových turnusů ozdobí medaile slávy. V jednotlivých týmech se sešli nejen vedoucí a instruktoři, ale také spousta dětí, které právě v Přebudově tráví část svých prázdnin. Nakonec se v bojích utkalo devět soutěžících družstev. Po urputných bojích v základních skupinách, po mačích ve skupině finálové skončil nakonec v cílové rovince na prvním místě čtvrtý běh, na druhém druhý a třetí byl oddíl z Vrčeně. Zvláštní pochvalu si ovšem zaslouží i první běh , který měl nápaditě ustrojené nejen hráče, ale i celý tábor svých nadšených fanoušků a druhý běh, kde nechyběly, ani roztleskávačky. Skutečným vítězem pak byli všichni, kteří si v pátek nechali ujít stále se opakující televizní program a kteří ať už sportovně nebo svými hlasivkami podpořili soutěžící družstva.
Bylo krásné únorové nedělní odpoledne a v nepomucké sokolovně pokračovala plesové sezóna. Dospělé však vystřídaly děti a maškarní karneval mohl začít. V pohádkově vyzdobeném sále přivítal všechny král Miroslav, nastoupila královská garda „ Nepomuckých mažoretek“. Při pohádkových písničkách si každý mohl myslet, že je ve velké pohádce. Princezny , rytíři, vodníci, víly, čarodějové, všechny postavičky byly nádherné, tak se nám těžko vybíralo deset nejhezčích masek. Soutěže, světelné efekty, tombola , vše bylo jako na velkém bále. Nepomučtí pionýři měli radost, že se dětem v jejich pohádce líbilo.
Zima je také obdobím plesů, bálů a karnevalů. Věřte tomu, že i pionýři rádi připravují pro děti a dospěláky tyto oblíbené radovánky. V nepomuckém pionýru jsme sezónu zahájili mikulášskou diskotékou pro děti se soutěžemi, dárky, přišli i čerti s Mikulášem. Pro dospělé byla připravena čertovská konference. Třicet čertů a ještě více těch hodných v bílém hodnotilo při hudbě, kdo zlobil, kdo si zaslouží odměnu. Byl vyhodnocen i Čert roku 2001. Už tu byl konec roku a sním i předsivestrovská schow s řadou tanečních soutěží, povídáním a písničkami. Největší akcí však byl dětský karneval, kdy na čtyřista pohádkových bytostí přišlo do nepomucké sokolovny za zábavou a písničkou. Vyzdobili jsme pohádkově sál, vyhodnotili nejhezčí masky, připravili pro děti soutěže a karnevalové štěstíčko. Dospěláci se rozloučili s plesovou sezónou pyžamovým bálem v našem oblíbeném sálku v Budislavicích. Úžasná přehlídka nočních košilek, pyžam všech druhů a doplňků byla zde k vidění. Sál byl již vyzdoben jarně, protože byly velikonoce. Soutěže a zábava byla také pomlázková a vajíčková. Při písničkách a tanci čas utíkal, a když změnou času ve dvě byly najednou již tři hodiny, loučili jsme se a odjížděli do svých postýlek v pyžamech. Jsme rádi, že při těchto zábavách nejde jenom o diskotéky, ale o zapojení účastníků do připravených programů, soutěží a her.
Začíná nám svítit sluníčko a zima snad je už za námi. Podařilo se nám ji přečkat i v nepomuckém Pionýru. Na však někde za pecí, ale zajímavou činností s dětmi. Prosinec byl ve znamení čertovského řádění, velkého turnaje ve stolním tenisu, vánočního posezení a dětské silvestrovské oslavy a oddílových vycházek do přírody. Novoroční putování bylo vykročením do lednového měsíce nového roku, soutěže na sněhu, ale také plavání v horažďovickém bazénu, schůzky oddílu v klubovnách. Únor byl zahájen prázdninovou olympiádou ve sportovní hale, turnajem přebudovských hvězd ve volejbale, dospěláci hráli kuželky v Plzni a děti měly krásný pohádkový karneval, odjeli jsme i na plavání , tentokráte do příbramského bazénu. V Nepomuku se uskutečnilo i výroční zasedání Pionýra, kde byla zhodnocen roční činnost, vyhlášen byl nejlepší pionýrský oddíl Ciconie, ocenění za práci s dětmi převzala Milena Baťková, Alena Březáková, Zuzana Korbelová a Mirek Dvořák. Pro rok 2002 jsme zaregistrovali 115 členů ve čtyřech pionýrských oddílech a třech klubech. Zahájili jsme přípravu táborů a všech 320 poukazů ve čtyřech táborových bězích je již vyprodáno. Tak se již těšíme na naši táborovou přebudovskou základnu, kam budeme jezdit na víkendové výpravy a hlavně na brigády. Pro děti a dospěláky máme připraveno řadu akcí, soutěží, výletů, a proto si přejeme hodně sluníčka a pohody.
Táborová základna v Přebudově se mávnutím čarovného proutku proměnila v hrad Bradavici. Třicet mladých čarodějů se sešlo o víkendu ve škole čar a kouzel Harryho Pottera. Studenti byli rozděleni do čtyř kolejí a po celou dobu mezi sebou soutěžili o Bradavický pohár. Své znalosti prokázali v čarodějném kotli, prošli zapovězeným lesem, sehráli turnaj ve famrfpálu, předvedli svoje kouzla na festivalu čar. Nechyběla hranice s upálením zlé čarodějnice a s rejem duchů. Při úplňkovém svitu měsíce hledali v komnatách hradu kámen mudrců. Než jsme se nadál bylo zde již poslední zvonění, vyhodnocení nejšikovnějších čarodějů, předání poháru vítězné koleji Nebelvíru a rozdání vysvědčení. Čarodějové jsou připraveni na filipo-jakubskou noc, kde mohou využít získané znalosti z tohoto pobytu, který pro ně připravil nepomucký pionýr.
Táborová základna pionýrské skupiny Nepomuk v Přebudově je připravena na prázdninové pobyty dětí. Během měsíce května a června se o každém víkendu pilně pracovalo při údržbě a přípravě tábořiště. Podařilo se nám zajistit osvětlení v chatkách, vyměnili jsme osvětlení v jídelně, odvodnili jsme a srovnali jsme hřiště, posekali jsme asi jeden hektar tábořiště, natírali jsme a opravovali co bylo nutné. I v táborové kuchyně se upravovalo. Kuchařky čeká nová funkční digestoř a vyměněná kuchyňská linka. Dík patří zejména pionýrským dospělákům, vedoucím táborů a těm několika rodičům, kteří nám přišli na pomoc. Ostatní rodiče jsou však rádi, že na naše tábory jejich děti půjdou a že se o ně budeme starat. Táborová základna nám ožije 30. června a postupně v pěti bězích se na ní vystřídá více jak 350 dětí a 60 vedoucích. Zahajuje Karel Kotiš s táborem lesních dovedností a počítá s pěkným počasím. Druhý běh je ve znamení cestování a s Mírou Dvořákem děti pojedou za dobrodružstvím do Mexika. Jak se vydávají Přebudovské noviny plné rubrik zajímavostí , soutěží a her připravila Miloslava Brejchová. Vystřídají je pak naši nejmenší a to tábor rodičů s dětmi od 3 do 6 let, kdy pod vedením Aleny Březákové se podívají za kovboji a indiány. Závěr prázdnin bude patřit pionýrské skupině Vrčen. Tak táborníci, už se na vás těšíme, že společně užijeme krásná dobrodružství při poznávání přírody, při hrách, soutěžích a věříme, že nám bude přát i počasí.
Pionýrská skupina Nepomuk připravovala I. běh tábora v Přebudově skutečně do poslední chvíle, jelikož rozmary jarního počasí oddálily rozdělané zemní práce při odvodňování tábořiště. Ale nakonec jsme všechno stihli před příjezdem dětí. Zde je nutné poděkovat všem, kteří při těchto pracích pomohli a také firmě Šůs V+M Dvorec za zapůjčení mechanizace.
Letos se tábora zúčastnilo osmdesát čtyři dětí, o které se postaralo třináct vedoucích. O to, aby nám nic nechybělo, se dále starala zdravotnice, hospodář a tři kuchařky. Zvládli to na výbornou, o čemž svědčí mimo jiné to, že nám jako každý rok na táboře moc chutnalo. Nikdo z nás vážně neonemocněl, ani se nezranil. Počasí nám stejně jako minulý rok neobyčejně přálo. Na rozdíl od Nepomuka se nám vyhnuly kroupy a kromě dvou propršených dní se na nás sluníčko usmívalo po celý pobyt na táboře.
A tak jsme se mohli bez problémů vydat na cestu do starověkého Řecka. Tak jako bájní hrdinové jsme překonali nejrůznější nástrahy na cestách za pokladem. Za pomoci řeckých bohů jsme nakonec olympský poklad opravdu nalezli a všichni jsme se o něj spravedlivě podělili. Kromě této celotáborové hry jsme také poznávali krásnou přírodu v okolí, učili jsme se tábornickým dovednostem, koupali jsme se, opalovali, sportovali, hráli noční hry. Jako každý rok byli pokřtěni noví táborníci, tentokrát Poseidonem a jedno odpoledne a jeden večer všichni protancovali na diskotéce v Budislavicích. Díky nabitému programu jsme najednou s překvapením zjistili, že čtrnáct dní uteklo jako voda a nastal čas se rozloučit. Loučení bylo tradičně uplakané a těžké, a tak jsme si jako vždy slíbily, že za rok se zase uvidíme.
- do každé rodiny, aneb 3. Běh táborového putování na základně v Přebudově, tentokrát v termínu od 28. 7. 2002 do 10. 8 . 2002. Jestli jste ještě nečetli Přebudovské noviny, znamená to jen jediné – nejeli jste s námi na tábor. A tak pro všechny, kteří s námi byli a je jim teď smutno, jak rychle to uteklo, dovolte malé ohlédnutí. Letošní třetí běh byl ve znamení tvorby vlastních novin. Každý z osmi oddílů představoval jednu redakci, která ve finále zajistila materiál do celotáborového plátku. Měli jsme grafické oddělení, aneb až zblbnu, koupím si pastelky a nikdo nic nepozná, redakci kultury, aneb hurá do dožic (tzv. Přebudovské dožice) na prkna, která znamenají svět, redakci zábavy, aneb kdo se směje naposled, redakci zákulisních praktik, aneb my víme opravdu všechno, inzertní oddělení, aneb nejsem tak bohatý, abyh si mohl kupovat levné věci, černou kroniku, aneb já jsem ván to říkal, kuriozity, aneb to velké a ošklivé mezi tvýma ušima je opravdu hlava a samozřejmě redakci sportu, aneb není důležité zúčastnit se, ale vyhrát. Aby měly jednotlivé redakce o čem psát, byl na každý den připraven bohatý program, který děti zpestřily spoustou prima nápadů. Ptáte se, co jsme všechno prožili? Tak například nikdo z přítomných neunikl pořádnému křtu samotného boha Neptuna a jeho družiny. Na živé diskotéce s opravdovou kapelou Český Slavoj, které patří velký dík za její návštěvu u nás, si zase mohli všichni zasoutěžit v DOREMI, zazpívat si a zatancovat si. Volili jsme miss a misáka tábora, kdy některé volné disciplíny jednotlivých soutěžících byly lepší než nabízí televizní vysílání. Děti soutěžily o nejvtipnějšího táborníka, a tak éterem létaly starší i zbrusu nové anekdoty. Také jsme absolvovali besedu p. Kbátníka zaměřenou a historii Přebudovska. Navštívil nás Petr Šatra s družinou, aby sepsal příspěvek do Plzeňského deníku, jenž vyšel 7. Srpna 2002. K létu patří koupání a sport, a tak jsme využívali teplé dny ke konání klasické olympiády, soutěžilo se o skutečné medaile a boje to byl napínavé do posledních minut. Kromě běhů, skoků, vrhů a hodů čekala na všechny ještě olympiáda naruby, kde na sportovce číhal překvapivá stanoviště. Mohli například skákat pozadu, absolvovat opičí dráhu, foukat míčkem do branky a plnit spoustu dalších disciplín, které pro ně vedoucí připravili. Letos jsme založili rovněž knihu rekordů, kdy některé určitě stojí za zaznamenání. Vždyť kdo z vás dokáže plivnout do vzdálenosti devíti metů, nebo udělat bublinu z obyčejné žvýkačky za neuvěřitelných dvacet vteřin. Také vzniklo v okolí tábora na rozloze 2,5 kilometru pravé nefalšované golfové hřiště, a i když autoři projektu umístili jednu z jamek doprostřed třímetrové louže s nápisem apríl, v zápalu beje ji přesto všichni poctivě odehráli. Líbila se také noční hra, kdy se v přebudovském polesí vyrojily různé příšerky, které děti ovšem hravě rozpoznaly. Táborníci také namáhali mozkové buňky nad jednotlivými hádankami a rébusy, vyráběli růže do střelnice, maminkám a babičkám zhotovovali pravé gelové a voskové svíčky, vystřihovali, lepili nebo kreslili vlastní táborové originální pohlednice. V polovině pobytu jsme přivítali na návštěvách všechny, kteří chtěli vidět, jak se dětem daří. Oddíly si přepravily program pro rodiče, ve kterém se zpívalo, tančilo, objevila se sem tam nějaká reklama a scénka z našich filmů. S prvním oddílem přijela krásně namalovaná mašinka s vagónky a ani se neptejte, koho vlastně vezla. Pak nám mrňata zahrála pohádku o jedné smutné princezně. Druhý oddíl chce žít nonstop a bylo to na něm vidět, navíc zvládl i rytmické cvičení v expresním tempu. Třeťáci měli ve svém středu zapomnětlivou tábornici, která se a nevzít jahody mražený. Čtyřka léčila mravenečka, a když nic nepomáhalo, zkusila to tancem. Pátý oddíl, to byl balet plný šampiónů a zcela vyčerpali rčení, že méně znamená více. Šestý oddíl se vrhl na reklamu, nechť si český divák užije. Sedmička byla prostě jednička, protože Slunce, seno, Přebudov, dvojnásobné tele tele a citová vyprávěnka se všemi slovy od písmena H byly v podstatě zlatým hřebem programu. Zahanbit se ale nedal ani oddíl Gambíci, kteří zajímavou etudou na téma moderní děvče a moderní chlapec a kolektivní písní celý program uzavírali. Myslím, že všem, kteří nás navštívili, naše děti alespoň trošku polechtali bránici. Pořád se vám to zdá málo? Tak tedy, děti se učily chodit podle azimutu, luštit morseovku, uvařit něco na zub z pečlivě hygienicky uschovaných potravin, absolvovaly den Trifidů – kdy bylo třeba přepravit do bezpečí kamarády, kteří dočasně přišli o zrak, přenášely bez papíru a tužky zprávu, absolvovaly výpravy do okolí, pokud počasí dovolilo, koupali se v přebudovském rybníku, vyzkoušely si pochod želvy, stěnování národů a dva oddíly rovněž absolvovaly spaní pod širákem. Nichyběl ani volejbal, kopaná, baseball, holomajzna, ringo, basket, přehazovná, hokej a další sporty. Po celou dobu tábora měli táborníci možnost získat zvláštní přebudovskou tvrdou měnu – přebodíky a kolektivní body – fufníky, které určovaly nejvšestrannější oddíly. Přebodíky se staly platidlem na vyvrcholení tábora, což byla páteční pouť se spoustou atrakcí, kde nechyběla střelnice, kolo štěstí, tajemné obálky s překvapením a tu a tam nějaká mírně hazardní stanoviště jako například skořápky, karetní doupě nebo pan Paklíč. A tak i když občas sluníčko v tomto rozmarném létě nehřálo, nám tam všem bylo dobře. Jen těch čtrnáct dní uteklo ještě rychleji než loni. Abychom trošku zahnali smutek, už teď vymýšlíme plány na příští rok, kdy se třeba zase všichni sejdeme. My tam na přelomu července a srpna budeme určitě. A pokud vy budete chtít jet s námi, rádi vás tam uvidíme.
Tak se zdravily děti na přebudovském táboře koncem července. Pionýrská skupina v Nepomuku pro ně připravila čtrnáct dní dobrodružství v Mexiku. Haciennda, kaktusy, sombrea a ponča navodila tu správnou mexickou atmosféru. Plný tábor mexikánců měl připravený program, který nás zavedl do historie a současnosti Mexika. Děti se seznámily s indiánským obdobím Máyů a Aztéků. Hledaly aztécké pyramidy a přinesly oběti pro boha Slunce a Deště. Zažily španělské vylodění a porážku indiánů. Staly se z nich stateční ochránci, přesně tak jak filmu Sedm statečných. Soutěže, hry, kvíz, zábava a sport nenechal děti odpočívat. Dokázaly se také připravit Na Miss Mexičanka a nejšikovnějšího kovboje. A při takovém Festivalu Mexikáno, kdy písničky se střídaly s pohádkami, scénkami a vyvrcholením byl náš taneční kroužek bylo veselo. Věříte , že mexičané také znají pohádku o Šípkové Růžence. Jmenuje se však spící Chuanita a popíchala se o kaktus. Taková přebudovská telenovela Esmeralda a sedm statečných také neměla chybu. Mexická vlna vždy zahájila přebudovskou coridu, soutěže našich šesti oddílů. Večerní fiesty s diskotékou pod názvem fazolová, v bílem nebo závěrečná tekila párty zaujala malé i velké . Výlet pacifikem na zámek do Lnářů, pěší putování na rozhlednu v Železném Újezdě, vycházky, přespání pod širákem to také patří k táborům. A mexická kuchyně to je také specialita Přebudova. Tortily, fazole, pravý mexický guláš, ale také řízečky, svíčková, pomazánky, svačinky to byly dobroty, které pro 110 mexikánců připravovaly kuchařky Lída Dvořáková, Dana Čekanová a Hanka Kadeřábková. Poděkování patří zejména vedoucím Aleně Březákové, Lence Dvořákové, Stáňovi Pokšteflovi, Evě Šlajerové, Pavlovi Turjanicovi, Vlastiku Valentovi, doktorce Romaně a dalším. Tábor nám končí. Čtrnáct dní nám uteklo jako voda, ještě více jí však napršelo, ale také se na nás usmálo i to pravé mexické slunce. Vyhodnocení těch nejlepších dětí z oddílů.Předání táborových triček a hrnečků s nápisem Mexiko 2OO2 na památku. A už tu byla závěrečná mexická vlna, mohutné Olééé, sombrera ve vzduchu. Hastala vista – na shledanou na Přebudově v roce 2003 si přál každý táborník.
Z Mexika už je to kousek do Texasu. Jenom se nenechat chytit na mexické hranici a můžeme zase hrát a soutěžit pod názvem Pusík kovbojem. Již po deváté se schází náš nejmenší tábor. Tábor rodičů s dětmi od 3 do 7 let ve znamení medvídka Pusíka. Do našeho Gold City přijelo 30 malých kovbojů a dvacet rančerů. Na táboře je postaven ranč, kasíno, saloon, prohánějí se tam koně,sice jenom dřevění, ale to nám nevadí. Šerifové Alena a Míra připravili program do kterého se zapojili malí i velcí kovbojové. Chytání mustangů, postavení ranče, rýžování zlata, přepadli nás indiány a nechyběli ani mexičtí banderos. Za splnění úkolů děti dostávaly pravé přebudovské dolary za které si nakupovaly koně, střelivo, mohly je prohrát v kasinu , nebo si za ně koupit kolu a sladkost. V saloonu se také tančilo a soutěžilo o nejšikovnější kovbojku a kovboje. Táboráky s písničkou, noční hra. Všechno jako na velkém táboře.
Prázdniny nám skončily a zůstávají nám jenom vzpomínky, zážitky, fotografie z dětských táborů, které připravila Pionýrská skupina v Nepomuku na Přebudově. Celkem jsme uskutečnili čtyři táborové běhy, kde bylo 320 účastníků. O ně se staralo 65 dospěláků. Jsou to zejména vedoucí oddílu a jejich instruktoři, kteří měli na starosti , aby se na táboře nikdo nenudil, aby dětem nic nechybělo, připravovali soutěže a hry pod heslem: Kdo si hraje nezlobí. Velké poděkování patří i pracovníkům v táborové kuchyni, kdy připravit jídlo a občerstvení pro více jak sto účastníků táborového běhu je velký kus kuchařského umění, šikovnosti a ochoty. Zejména uvařit tak, aby všem chutnalo, aby nic nezbylo, ale také nechybělo. Největší radost měli, když za okénkem slyšeli bylo to moc dobré, můžete nám ještě přidat. Poděkování patří hospodářům tábora, kteří musí zajistit, dovést, vyložit, vyúčtovat vše, co je potřebné pro kuchyň a program. Nesmíme zapomenou ani na naše zdravotnice, které se staraly o naše zdraví, nutily nás dodržovat pořádek a hygienu, bodovaly nám úklid a pomáhaly, kde bylo třeba. Dokážete si uvědomit jakou odpovědnost mají hlavní vedoucí tábora . Zajistit program, vedoucí a pracovníky tábora, rozeslat přihlášky a v průběhu tábora zodpovídat za vše co se děje na táboře, zejména za bezpečnost dětí, hygienu, sledovat program v oddílech. Řešit i takové věci, proč nesvítí světlo, kdo rozbil okno, proč neteče voda,proč se ti na táboře nelíbí, předat tábor a zabezpečit vyúčtování. Jsme rádi, že máme takové pionýrské pracovníky, kteří se dokáží věnovat této práci a velký dík patří Karlu Kotišovi, Mírovi Dvořákovi, Milušce Brejchové a Aleně Březákové.
Děkujeme rovněž našim přátelům , kteří nám letos pomohli při přípravě a údržbě táborové základny a to zejména společnosti V+M Šůs, Dvorec, Klimex Nepomuk, Dura Blatná a Silo Trans Plzeň.
Ještě jednou všem děkuji a jsme moc rádi, že máme tolik dobrovolníků, kteří jsou ochotni si hrát a bavit se s dětmi, mít za ně odpovědnost během čtrnácti dnů na táboře a to většinou ze svého vlastního volna, dovolené a to vše samozřejmě zadarmo. Vám rodičům vzkazuji, že ne vždy se nám všechno podařilo, že někomu se na táboře také nelíbilo, ale většina dětí byla určitě spokojená a na naše tábory si ráda vzpomene. Jak se líbilo poznáme vždy v lednu, kdy se na nás obracíte o zajištění pobytu na dětském letním táboře.
Za vedení Pionýrské skupiny Nepomuk Miroslav Dvořák