O nás Stanovy pionýra

Pionýr Nepomuk se představuje:

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém Nepomuk městečku jižně od Plzně. Město má 3500 obyvatel, středisko průmyslově zemědělské oblasti, postavena pěkná nová škola, zdravotnické středisko, obchodní síť, muzeum a galerie. Město je známe poutní místo narodil se zde Sv. Jan Nepomucký. S historií a současností Nepomuka se můžete seznámit na www.nepomucko.cz.

Když se u nás zeptáte na pionýry,troufáme si říct, že se o nás ví! Je nás sto padesát, máme dům pionýrské skupiny, který využívají zejména naše tři oddíly pro pravidelnou činnost. Na skupině pracují i tři volnočasové kluby zaměřené na táborovou činnost a jejich hlavní náplní je příprava táborů, ale i zábava a ponaučení pro děti a dospěláky. Informace o sdružení Pionýr najdete na www.pionyr.cz.

Dům pionýru v Nepomuku Klubovna Svoji činnost vyvíjíme zejména v pionýrském domě v Husově ulici. Čtyři klubovny, kuchyňka, ložnice, koupelna, dvůr s prostorem pro hry je dostačující pro jejich činnost.

Co je to však proti táborové základně. A na náš Přebudov jsme opravdu hrdí.Tady je všechno co potřebujeme. Ten, kdo ho zná, by nám dal určitě za pravdu. Tábor v přebudově Čtrnáct chatek, třicet stanů s podsadami, vybavená kuchyně, jídelna, letní klubovna, rybník na koupání, hřiště, louky a samozřejmě les vše je využíváno při letních táborech, ale i pro celoroční víkendovou činnost. Samozřejmě nejlepší jsou zde letní tábory. Naše skupina zde organizuje dva táborové běhy a jeden pro nejmenší děti a rodiče. Táborů se zúčastní kolem 300 dětí a dospěláků. Základna je pronajímána i dalším pionýrským skupinám. fotky táborů

Tábory jsou vyvrcholením pionýrského roku,ale naše činnost je směřována do celoroční práce s dětmi a to jak v oddílech tak i skupinových akcích, které jsou otevřeny i pro ostatní děti z Nepomuka. V říjnu drakiáda a velký turistický pochod, v listopadu soutěže ve sportovní hale, v prosinci vánoční zvyky. V lednu soutěže na sněhu, v únoru připravujeme dětský karneval a maškarní bál pro dospěláky. V březnu vítáme jaro soutěžní vycházkou, v dubnu létají čarodějnice a stavíme máj. Na květen je připravena soutěž dětská MISS Nepomuk. V červnu je zajištěn pohádkový dětský den a již se připravují tábory.

O těchto akcích a ještě o mnoha dalších aktivitách se mohou pionýři a naši příznivci dočíst na stránkách měsíčníku Nepomucké noviny. Z akcí je vedena bohatá fotografická dokumentace, jsou pořizovány videozáznamy vysílané v kabelovém televizním programu NIKA Nepomuk. Zapojujeme se i do celorepublikové soutěže v propagaci práce pionýrské organizace. V této soutěži naše nepomucká pionýrská skupiny obsadila již čtyřikrát první místo v celé republice.

Pionýři byly jsou a domníváme se, že i nadále budou, že mají své místo v organizování volného času dětí a dospěláků záleží pouze na lidech a jejich přístupu k této náročné práci s dětmi.