Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2023

tábor P1 Cesta kolem světa

V sobotu 1.7.2023 se naše parta vedoucích P1 sešla na táborové základně v Přebudově a začaly přípravy na tábor P1 v termínu 2.-15.7.2023. Letošní téma celotáborové hry bylo „Cesta kolem světa“. V neděli odpoledne začali přijíždět první malí cestovatelé a hned večer jsme s CTH začali. Nejdříve proběhla úvodní scénka mezi Williamem Foggem a gentlemany sirem Stuartem a sirem Hendrym. Fogg se s pány vsadil, že objede svět za 13 dní. A jak cesta dopadla si přečtěte po rozkliknutí nadpisu článku.**JendaV

odkaz na foto:  http://nepomuk.pionyr.cz/index.php?p=363

Ve hře byla lahev cenné whiskey. Hned se uskutečnilo prověření zdatností jednotlivých cestovatelů, následně rozdělení do týmů a ještě ten den jsme vyjeli z Přebudova lůžkovým vlakem do Francie. Ve Francii jsme se v rámci hry seznámili s podstatou trikolóry a vyzkoušeli jsme si baletní cvičení s obručí. Z Francie proběhl přesun po vodě do Egypta. Zde jsme stavěli pyramidy a připravovali si masky na večerní balzamování mumie s Balzamikusem. Další den jsme se probudili v Mexiku. V této zemi jsme se seznámili s Foggovým známým El Guardinem, který nám zařídil účast na hře „Svátek oslů“. Dále nám pomohl propašovat se tunelem do USA. Ve spojených státech jsme si v rámci newyorského maratonu zaběhli branný běh a večer jsme otestovali své štěstí v casinu. Další rozptýlení nás čekalo na karnevalu v brazilském Rio de Janeiru, který jsme si náramně užili. Další zastávka naší cesty byla v Japonsku, kde jsme museli zvládnout spořádat večeři bez příborů, pouze za pomoci dřevěných hůlek, zkusili si hod nunchakem nebo si složili papírové origami. V Indii jsme si pak zkusili vytvořit obří mandaly z přírodnin, které se nám všem opravdu povedly. V Austrálii jsme si vyzkoušeli kriketovou štafetu. Poté jsme se po hedvábné stezce přesunuli zpět do Egypta a přes Středozemní moře dopluli do Řecka, kde proběhla veselá olympiáda. Poslední večer se výprava dostala do Anglie, kde proběhla závěrečná schůzka pana Fogga se siry Stuartem a Hendrym. Fogg a jeho parta sázku zvládli, děti byly odměněny a pan Fogg si mohl oddychnout, že takové čtrnáctidenní dobrodružství stihl. Mimo CTH jsme se na táboře seznámili s hady a ještěry na krásné ukázce se slečnou Ellou. Hasiči nás přijeli ochladit a užili jsme si spousty legrace v pěně. Predátor byl v letošních horkých dnech opravdu náročný, ale všechny děti jej bravurně zvládly. Ve Hře o přežití jsme si vyzkoušeli disciplíny ze seriálu Hra na oliheň a děti opět nadšeně bojovaly. Tradiční páka byla letos proložena oddílovými karaoke vystoupeními. Celý tábor jsme si společně moc užili a už se těšíme na následující rok. Tým P1.

img img

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008170.jpg další fotky z historie