akce roku 2022


Strana:  1 2 3   další »

Klubovna - rekonstrukce podlah v přízemí

Všem, co se zapojili v neděli 13.11.2022 moc děkuji a jsem velmi rád, že jste přišli a i těm co mi napsali, ale jsou z Plzně a okolí, bylo zbytečné Vás sem táhnout. Chvíli to vypadalo, že to nedáme, ale nakonec se zapojilo 6 pionýrů a jeden kamarád. Zatím máme předběžný termín a snad více kontejnerů než jen jeden, abychom mohli ještě vyházet pískové podloží. Termín přistavení bude 25.11.2022 odhaduji po obědě. Takže vyhlášená brigáda by byla 26. 11 2022 od 9 hodin ráno. Sice jsem ještě nevymyslel, jak přesně to bude probíhat. Kdo bude mít možnost kolečka, kýblů, lopat, šupny nebo plán, jak to snadno posílat do kontejnerů vše vítáno. :-) Kdyby se našla i nějaká dobrá duše na stravování, tak bude určitě vítána. V příloze výsledek nedělního snažení.**Václav H.

Autor: xx  •  Vydáno: 13.11.2022 17:45  •  Přečteno: 3x

Svatomartinské setkání

Pionýr Nepomuk, oddíl Vlčata společně s MC Beruška připravily Svatomartinské setká v pátek 11.11.2022. Pro děti byly připraveny hry a soutěže, hledání podkovy, opékání buřtů. Přijel také sv. Martin na bílém koni, sníh nepřivezl, ale stejně to byl moc hezký podvečer.

Autor: xx  •  Vydáno: 11.11.2022 11:59  •  Přečteno: 3x

P3 - Podzimní sešlost Přebudov

Podzimní sraz klubu P3 (5.-6.11.2022) na táborové základně v Přebudově se nesl ve velmi přátelském duchu. Během prosluněných dnů jsme se věnovali hodnocení uplynulého tábora, rozvoji skupinové spolupráce a vymýšlení tématu na následující rok. V neděli jsme se v hojném počtu zapojili do akce sázení stromů na naší základně.** Miluška R.

Autor: xx  •  Vydáno: 6.11.2022 17:30  •  Přečteno: 14x

Sázení stromků na Přebudově

Sázení na táborové základně Přebudov v neděli 6.11.2022. Po několika propršených a mrazivých dnech jsme byli opravdu vděčni za slunný a bezvětrný den. Kolem pěti desítek pionýrů přijelo zvelebit krajinu táborové základny Přebudov. Každý přiložil ruku k dílu a byla zasazena řada nových stromů různých druhů. Nejen že jsme posunuli prostředí základny zase o trochu dál, ale také se setkalo mnoho kamarádů a přátel, kteří se hned tak nepotkají. Byl to moc příjemný den plný úsměvů, dobře odvedené práce a pohodového poklábosení u ohýnku s buřty. Snad nám stromy dobře porostou a budou sloužit.**Lucka

Autor: xx  •  Vydáno: 6.11.2022 8:45  •  Přečteno: 13x

Halloweenský průvod

Včerejší průvod byl parádní!!!Průvod připravil oddíl Vlčata a MC Beroušky ve středu 2.11.2022. Masky, strašidelná cestička,, prskavky, dobroty, ohňostroj.. a hlavně KAMARÁDI a RODINA. Doufáme, že jste si to užili stejně jako my a odpustíte nám kvalitu fotek - 120 lidí a tma dělá své. **KB

Autor: xx  •  Vydáno: 2.11.2022 21:59  •  Přečteno: 35x

Babety - Lampionový průvod v Neurazech

Babety stále držíme tradici lampionových průvodů v Neurazech. Letošní 16 ročník měl malou změnu. Začínalo se a končilo u krásného rybníka Rousovák. Účastníky celou dobu chránil oheň. Trasa byla nasměrovaná k Hoře a přes louku zpět. 6 stanovišť bylo už jen v režii starších dětí Babeťáků. Zvládli to skvěle. Na všechny, co došli do cíle čekala odměna. Závěr průvodu vygradoval malým tichým ohňostrojem a pohledem na nasvícený kostel sv. Martina.**Maruš S.

Autor: xx  •  Vydáno: 30.10.2022 17:41  •  Přečteno: 3x

Babety - Zvelebují rybník Rousovák

Dobrovolníci nevymřeli a rybník Rousovák se stává významným místem setkávání. To ukázala akce ZVELEBME SVÉ OKOLÍ, kdy různorodé skupiny lidí, které se ani neznali pod vedením oddílu Babety zapracovaly na úpravě velkého prostoru okolí rybníka Rousovák. Udělala nám radost velká přítomnost dětí. Každá skupina měla různý úkol. Někdo sekal, další skupina hrabala a odvážela biomasu, další skupina sázela stromky (5 osik, 3 duby, 3 javory a 3 vrby). Další skupina pracovala na ohništi - úklid, příprava dříví a rozdělání a udržení ohně. Další připravovali stanoviště - střelba ze vzduchovek na biatlonové terče (odměna pro děti i některé dospělé) a poslední skupina vyráběla lavičky a stavěla "pec" ze šamotek z akumulačních kamen, které se vyřadily při výměně otopného systému v MŠ a OÚ Neurazy. Při závěrečném posezení u ohně spojené s občerstvením se vše zhodnotilo, poděkovalo pomocníkům, protože se udělal obrovský kus práce a bývalá starostka Neuraz a zároveň učitelka biologie se zaměřením na enviromnetální výchovu, vysvětlila všem přítomným důležitost zadržování vody v krajině a co jsme pro to udělali - sázení a starání se o rybník Rousovák a co se ještě může udělat. Dalším tématem byly potravní vztahy v rybníku a okolí. Dále povídání o významu několikaleté hromady větví, která se stále navršuje - broukoviště a nutnosti zachování přirozených křovisek v okolí rybníka - úkryty zvěře. Dále důležitost recyklace - šamotky na výrobu pece a opravená cesta k rybníku z recyklátu - šetření neobnovitelných zdrojů a další nápady a zkušenosti dětí nejen s tématem třídění. Opravdu vydařená akce s velkým přínosem nejen společenským.**Maruška S.

Autor: xx  •  Vydáno: 30.10.2022 17:38  •  Přečteno: 2x

P3 - Po stopách Boha Krokse

V sobotu (Přebudov 21.-23.10.2022) ráno nám počasí bohužel příliš nepřálo, což lehce ochromilo chod programu. Pokračovali jsme tak nejen seznamovacími, ale i dalšími hrami vevnitř v klubovně a doufali jsme v lepší počasí, aby se dostalo i na venkovní hry. To přišlo až po vydatném obědě. Děti plnily různá stanoviště ve dvou týmech, největší pomůckou byly samozřejmě kroksy.Po skončení této fázi hry jsme se přesunuli k běhu osamělého běžce, děti se tak z týmových soutěží přesunuly do soutěže každý sám za sebe. A nebyl to jen tak ledajaký běh, stanovišť bylo hned 32. Nejrychlejším běžcem se stal Matěj Míšek, který byl následován Luckou Machů a Michalem Hamplem. Všem patří veliká gratulace!Po skončení této hry nás k večeři čekaly řízky, po kterých jsme už zůstali nahoře v klubovně. Hlavním programem večera byly improvizační hry z Partičky. Nedělní ráno pak patřilo vyhodnocení a úklidu.**Jára B.

Autor: xx  •  Vydáno: 23.10.2022 17:33  •  Přečteno: 3x

Nepomucká drakiáda

Nepomuckou drakiádu připravil náš nový oddíl Vlčata společně s MC Beruškou ve čtvrtek 20.10.2022 na louce pod polikliniíkou. Drakiáda, která byla v roce 2022 pořádána měla veliký úspěch - nejen díky krásnému počasí, ale i díky tradici, na kterou jsou místní rodiny zvyklé. Účast byla hojná a těší nás, že to bylo pro zdejší nejen hezké odpoledne, ale vytvořili jsme i prostor na setkání mezigenerační, rodinné i přátelské. Každý účastník, kterému se povedlo draka dostat do vzduchu obdržel cenu v podobě ovoce nebo sladkosti a hlavní cenu za fair play obdržela rodina, která pomála s technikou vznášení ostatním účastníkům. Pro děti byly připraveny i "zeleninové úkoly", takže na své si přišel skutečně každý, nehledě na věk.**KB

Autor: xx  •  Vydáno: 20.10.2022 18:59  •  Přečteno: 13x

2. ročník turnaje ve florbalu O POHÁR STAROSTKY

2. ročník turnaje ve florbalu O POHÁR STAROSTKY se uskutečnil v Neurazech 1.10.2022 Krásná ukázka spolupráce obce s Pionýrskou skupinou Nepomuk a obcí Neurazy. Turnaj si získal velkou oblibu mezi místními i družstvy z okolí. Tímto turnajem jsou vytvořené podmínky pro aktivně strávený den dětí i dospělých venku. Sice nás trochu ovlivnilo počasí, ale vše se zvládlo a hlavně bez zranění.Letos opět obhájili putovní pohár Falconi Pionýr Nepomuk i přes velkou snahu hostů ze Sušice a místního týmu. Zahrály si i ti nejmenší a všichni si to moc užili. Doufáme, že turnaj bude i příští rok.**MS

Autor: xx  •  Vydáno: 1.10.2022 18:29  •  Přečteno: 11x

Přebudov hledání princezny

Víkendová akce oddílu Géniove byla na Přebudově 26.-28.8.2022 a začala již tradičně příjezdem, ubytování, rozkoukáním a následoval královský bál. Dopoledne byl netradiční fotbalový zápas při ustavičném mrholení. Následovalo hlavolamové odpoledne na vysvobození princezny. Hledání bojek na vodě, po cestě různé překážky. Sobotní odpoledne bylo v duchu hašteření zachránců, postřehové závody. V neděli zbývala už jen výprava za čarodějem a jeho přemožení.**LS

Autor: xx  •  Vydáno: 28.8.2022 17:55  •  Přečteno: 8x

Babety v Krušných horách

Ve dnech 21.-26.8.2022 se vypravily Babety, aby Poznávaly Česko do Krušných. Krušno jim však nebylo. 1.den - návštěva rašelinišť, Horní Blatná - rozhedna a Vlčí jámy, skalní vyhlídky. Večer deskové hry 2. den - Jáchymov mlýnky, zaniklá vesnic Popov, vyhlídka, staré lípy. Večer - sport 3. den - lanové centrum sv. linhart, obory - Svobodova stezka a prohlídka Karlových Varů s ochutnávkou 4. den - Boží Dar, Boží vyhlídka, Klínovec. Večer - "kino" 5. den - Abertamy, Plešivec - pohádková stezka, Červená jáma. Večer - sport, deskové hry 6. den - štola Mauritius, Rudá věž smrti Jáchymov, bazén Karlovy Vary.

Autor: xx  •  Vydáno: 26.8.2022 17:30  •  Přečteno: 21x

P5 - Svojšínská pevnost

I letošní dětský tábor jsme absolvovali na základně pana Krause, v malebném údolí řeky Mže, u obce Svojšín a to v termínu od 6.8. do 20.8.2022.Táborem nás provázela celotáborová hra Pevnost Svojšín. Pro děti byly nachystány nejrůznější soutěže, které prověřily jejich týmového ducha, ale také schopnosti jednotlivců.

Autor: xx  •  Vydáno: 20.8.2022 22:13  •  Přečteno: 108x

Babety a kuželky

Babety nehrají jenom florbal,ale také i kuželky v Plzni 19. 8. 2022. Přišla nečekaná nabídka se dostat do opravdického kuželkářského klubu v Plzni na Viktorce. Ve sklepu známého stadionu se nás ujal jeden z nejstarších hráčů, vysvětlil techniku hodu a provázel nás různými typy her. Moc jsme si to užili a doufáme, že si zase budeme moci zase zahrát. Druhý den nám tělo dávalo znát, že pracovaly i svaly, které jindy se moc nezapojují.Bylo to prostě super Marie Svejkovská

Autor: xx  •  Vydáno: 19.8.2022 17:43  •  Přečteno: 10x

Cesta do pravěrku

Cestou do pravěku se vypravila parta na příměstském táboře 15.-19.8.2022. Tábor připravil oddíl Géniové. Celý článek je k přečtšní od Lenky.

Autor: xx  •  Vydáno: 19.8.2022 13:03  •  Přečteno: 113x

Strana:  1 2 3   další »

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img

Tábory 2022

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2022 pět táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. Informujte se u vedoucích táborových běhů.Celkem se táborů zúčastnilo 440 děti a 160 dospělých. Děkujeme všem. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2022 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008120.jpg další fotky z historie