Akce roku 2013


Strana:  1 2 3   další »

Vánoce s Pusíkem

V pátek 20.prosince v podvečer se sešlo patnáct pusíkovců na klubovně, aby si užili Vánoce s Pusíkem. Po ubytování na ně čekala jejich oblíbená hra PioBiNGO založená na štěstí a soutěživosti. K večeři připravila Monika hranolky s kečupem. S plnými bříšky jsme se vrhli na večerní výtvarnou dílnu. K vánocům patří zdobení perníčků a také výzdoba bytu a domu. Přijďte se podívat jak máme krásně vyzdobená okna na klubovně. Míra nám připomněl vánoční zvyky a některé jsme si vyzkoušeli. Moc jsme se těšili na diskotéku v bílém a taneční soutěže. Ráno po snídani jsme tvořili krásné náušnice a dodělávali naše stromečky. Setkání jsme ukončili před stromečkem a od našeho pionýrského psa jsme dostali krásné dárečky. Přejeme všem krásné a pohodové vánoce. Odakz na fotky najdete po rozkliknutí nadpisu.

Autor: xx  •  Vydáno: 29.12.2013 18:18  •  Přečteno: 802x

Vánoční turnaj ve stolním tenisu

Dne 21.12. uplynulého roku se pod hlavičkou nepomuckého Pionýra uskutečnil již tradiční vánoční turnaj ve stolním tenisu. V šesti kategoriích se utkalo celkem 42 dětí a dospělých. V kategorii děvčat se na prvním místě umístila Denisa Milotová. Prvenství ve skupině 8-11 let obsadil Tomáš Michálek. V kategorii 12-13 let si nejlépe vedl Filip Dvořák. V kategorii 14-15 let byl nejúspěšnější Pavel Veselý. Skupinu účastníků starších 15 let ovládla Miluška Brejchová. Ve finálových čtyřhrách zvítězilo duo Jan Tyrpekl a Filip Dvořák. Vzhledem k hojné účasti i předvedeným výkonům lze turnaj hodnotit jako velmi vydařený. Městu Nepomuk patří dík za poskytnutí prostor pro jeho uspořádání a všem účastníkům za to, že si v předvánoční době našli čas na trochu sportování. Za rok se budeme těšit zase na shledanou. Napsal nám Martin Brejcha.

Autor: xx  •  Vydáno: 21.12.2013 10:04  •  Přečteno: 893x

Mikulášská diskotéka

Tradiční mikulášská nadílka se poměrně povedla v sobotu 15.12.2013. Spojili jsme síly se Sokolovnou Nepomuk. Celým odpolednem provázel pan Justych. Nechyběla diskotéka a soutěže. Děkujeme všem moc za pomoc s přípravou a organizací. Celkem se zúčastnilo 102 z toho okolo 70 dětí.*V.Horník

Autor: xx  •  Vydáno: 15.12.2013 11:20  •  Přečteno: 794x

Vánoční výprava do Plzně

Oddíl Pusík se vypravil na Vánoční výpravu do Plzně. Hlavním cílem naší výpravy bylo nově otevřené 3D Planetárium v Techmánii. Prohlédli jsme si expozici kosmonautiky a vesmíru , vyzkoušeli jsme také některé exponáty. Nejzajímavější byla vodíková raketa, robotická ruka, Lunochod. V kopuli planetária nám promítli film o hvězdách a vesmíru. Druhý film nám už nepromítli z důvodu poruchy počítačů. Z planetária jsme odešli na náměstí, kde se konají vánoční trhy. Vystoupali jsme na věž katedrály sv.Bartoloměje, prohlédli jsme si Plzeňský betlem v radnici města a zavítali do Muzea loutek. Procházkou vánočně osvětlenou Plzní jsme se vrátili na hlavní nádraží a odjeli rychlím v 18 hodin do Nepomuku.

Autor: xx  •  Vydáno: 8.12.2013 12:33  •  Přečteno: 875x

Nebe - Peklo -Pohádková půda

Už k nám na klubovnu přišel Mikuláš s andílky a partou čertů. Krásný podvečer ve středu 4.12.2013 připravil oddíl Pusík pro své kamarády a známé. Pro zlobivé byla na dvorku připraveno strašidelné peklo. V knize hříchů Lucifer měl napsané všechny hříchy a čerti se snažili děti obehrát o dušičky. U Mikuláše za básničku anebo písničku děti dostávaly od andílků malý dáreček. Překvapením pro děti byla naše Pohádková půda s ježibabou a vodníkem. Připraveno bylo i občerstvení pro děti a rodiče. Na dvorku pekli čerti buřtíky a v kuchyňce byly vynikající andělské párky v rohlíku s čajem.

Autor: xx  •  Vydáno: 8.12.2013 12:27  •  Přečteno: 1006x

Pochod pod Zelenou Horou

Pionýrská skupina Nepomuk se podílí na organizaci turistického Podzimu pod Zelenou Horou, který pořádá Klub českých turistů v Nepomuku ve dnech 18.-20.10.2013. Jde o tří denní setkání přátel turistiky v Nepomuku. Naše pionýrská skupina poskytuje turistům zázemí naší klubovny a organizačně zajišťuje sedmi kilometrovou trasu pochodu zejména pro děti. Víte, že v letošním roce jde už o třicetiletou spolupráci turista – pionýr při tomto pochodu. Letošní trasa pochodu vedla pod Zelenou Horou, cesty v Oboře a stezka Helenka byla ve znamení Pohádkového putování s pionýrským psem. Na stanovištích čekaly na děti úkoly v dovednosti a šikovnosti a nějaká ta pohádková postava. V cíli pochodu rozdával náš maskot pionýrský pes účastnické listy. Na naší trase bylo 240 pochodníků. Podívejte se na putování s dětmi s pionýrského oddílu Pusík. Podívejte se na připojené fotografie a prezentaci.

Autor: xx  •  Vydáno: 31.10.2013 22:33  •  Přečteno: 984x

Dýně a ježibaby.

Letos prý dýně nenarostly. Na našem dýnňování ve středu 23.10.2013 jich bylo určitě dost a každý si mohl vybrat. Ty velké jsme dlabali a ty menší dýně jsme jenom přizdobili. Děti z oddílu Pusík a Knoflici vytvořily nádhernou sbírku pro naši výstavku. Vytvořené dýně a dýničky jsme vystavili od 26.-31.10.2013 v parčíku před naší klubovnou. K dýním za chviličku přilétly naše čarodějnice z pohádkové půdy. Povedla se nám opět moc hezká výstavka. Byla hezká i večer při rozsvícených svíčkách. Podívejte se na fotografie i prezentaci.

Autor: xx  •  Vydáno: 31.10.2013 21:23  •  Přečteno: 969x

Nepomucká drakiáda

Ve středu 30.10.2013 odpoledne byl konec podzimních prázdnin a Pionýr Nepomuk připravil pro děti drakiádu. Sluníčko a dokonce i vítr přivítal třicet draků na louce před školou. Mezi draky pobíhal náš pionýrský maskot maxi pes a sledoval, který drak bude létat nejdéle. Po hodině létání jsme vyhodnotili jako nejúspěšnější Martinu Šroubkovou, Adélku Chaloupkovou a Aničku Kajerovou. V druhé kategorii doma vyrobeného draka jsme ocenili Terezku Lorencovou (její drak i létal), Andrejku Tyrpeklovou, Lindu Rabochovou, Doubravku Terčovou a Janu a Elišku Týmlových. Bylo to moc hezké odpoledne.

Autor: xx  •  Vydáno: 30.10.2013 23:02  •  Přečteno: 773x

Nepomucká hnětýnka

V Nepomuku bude Havelské posvícení a k tomu patří i hnětýnka nebo placička. V Kulturním a informačním centru připravily Nepomucké kuchařinky výstavu těchto hnětýnek. Výstava byla doplněna o exponáty ručních prací rozdělených do čtyř ročních období.Do přípravy výstavy a doprovodného programu se zapojila i naše vedoucí oddílu Alena. Ve středu 16.10.2013 jsme se na výstavu zašli také s oddílem podívat. Alena nás přivítala a provedla po výstavě. Byla zde i ukázka stolování, přípravy ubrousků na stůl. Zajímavostí bylo česání vlny a předení vlny na kolovratu. Velký obdiv patří všem, kdo vytvořili hnětýnky a výrobky na tuto výstavu. Po výstavě jsme vrátili zpět na klubovnu, kde jsme si nazdobili hnětýnky a docela nám to šlo. Příště se určitě přihlásíme na výstavu. Letos nás tam zastupovala jenom Monika Šimková. Hnětýnky jsme po nazdobení samozřejmě hned snědli. Podívejte se na obrázky.

Autor: xx  •  Vydáno: 16.10.2013 21:14  •  Přečteno: 1774x

Běh pod Zelenou Horou

Dvacet závodníků se sešlo 25.9.2013 na nám již známe cross trati pod zámkem Zelené Hora. Letošní čtyřboj nepřinesl nic nového v disciplinách. Běh na sto metrů, hledání liščích stop (cukroví) letos to bylo náročné, běh do vrchu k hradbám zámku a závěrečný běh na zahradu k Tyrpeklům. Kde bylo vyhodnocení, předání účastnických listů a placek. Opékali jsme také buřtíky a byla také kofóóla. Vydováděli jsme se na trampolíně a při hrách na zahradě. Vítězové jsou na připojených fotografiích.Fotky najdete po¨rozkliknutí nadpisu.

Autor: xx  •  Vydáno: 25.9.2013 21:10  •  Přečteno: 761x

Táborová sešlost nulťáku

Na táborové základně se 20.-23.9. sešli účastnici tábora rodičů s dětmi, aby se rozhodli zda uskuteční táborový běh v roce 2014. Přijelo nás čtyřicet včetně dětí a tři dny byly plné programu zejména pro děti. Diskotéka, soutěže v Kočičím lese, výprava do Budi, výtvarné dílny, noční hra a malování. Něco jsme také opravili a uklidili na tábořišti. Dospěláci po dva večery hledali nového krále a nakonec se jim to podařilo a tábor v příštím roce určitě bude i když s královnou. Rozklikni nadpis a nejdeš odkaz na fotky.

Autor: xx  •  Vydáno: 23.9.2013 21:04  •  Přečteno: 775x

Zahájení pionýrského roku

Ve středu 18.9. v 16,30 h. se nás sešlo na klubovně kolem čtyřicíti. Děti, pionýři, rodiče a vedoucí tří našich oddílů.. Alena zahájila nový pionýrský rok předáním putovního poháru pro nejlepší oddíl za rok 2012-2013 a to oddílu Pusík. Na klubovně byla připravena ukázka z činnosti oddílu Knoflíci tvořily krásnou levanduli. Pusík vyráběl žonglovací míčky a Martin jim předvedl jak se má správně žonglovat. Babety ukázaly také co umí. Zajímavé bylo keškování. Kdo ještě neviděl naši Pohádkovou půdu mohl se po ní projít. K vidění byla i výstavka fotografii z letošních táborů. Nový pionýrský rok byl tedy zahájen a záleží zejména na vedoucích jak bude krásně barevný.

Autor: xx  •  Vydáno: 18.9.2013 20:43  •  Přečteno: 792x

Vítejte v Přebudovici - tábor P1

První táborový běh na Přebudově se konal od 30.června do 13.července 2013. Námětem byly kouzelnické příběhy Harryho Pottera. Z Přebudova se nestala Bradavice, ale Přebudovice a jak se čarovalo si můžte přečít v článku Dany Zoubkové.

Autor: xx  •  Vydáno: 13.9.2013 20:49  •  Přečteno: 1378x

Zářez 2013

Pionýrská skupina Nepomuk pořádá novou akci s názvem Zářez. Každé začátky jsou nesnadné, po loňských potížích kdy jsme pro malý počet přihlášených týmů museli akci odložit se nám snad letos podaří akci uspořádat. Program a pravidla jsme mírně upravili aby menší počet týmů nebyl tak omezující. Rozklikni název článku a čti dál

Autor: xx  •  Vydáno: 8.9.2013 23:15  •  Přečteno: 931x

Barevný týden s Pusíkem

Příměstský tábor Pionýrské skupiny v Nepomuku se i letos uskutečnil v naší pionýrské klubovně 19.-23.8.2013. Od pondělí do pátku v době od 8 do 16 hodiny se 15 děti výborně bavilo. Rozklikněte nadpis článku a najdete další čtení a odkaz na fotografie a prezentaci.*MD

Autor: xx  •  Vydáno: 4.9.2013 0:01  •  Přečteno: 1047x

Strana:  1 2 3   další »

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img

Tábory 2021

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2021 šest táborových běhů. Kontaktujte vedoucího příslušného táborového běhu. img

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008023.jpg další fotky z historie