Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2013, Tábory 2013

Vítejte v Přebudovici - tábor P1

První táborový běh na Přebudově se konal od 30.června do 13.července 2013. Námětem byly kouzelnické příběhy Harryho Pottera. Z Přebudova se nestala Bradavice, ale Přebudovice a jak se čarovalo si můžte přečít v článku Dany Zoubkové.

Přesně tak byly na samém začátku prázdnin přivítány děti v Přebudovické škole čar a kouzel, ve kterou se na první dva červencové týdny proměnil pionýrský tábor v Přebudově.  Děti byly nejprve rozděleny do jednotlivých kolejí, jejichž názvy si samy vymyslely. Poté se studenti Avazelu, Nezmizelu, Rapsarvahu, Nebermíru, Kukudrápu a Havranské koleje vydali do Olivandrova krámku s kouzelnickými hůlkami, kde si každého z nich vybrala jeho první kouzelnická hůlka. Jelikož je Přebudovická škola čar a kouzel řádným kouzelnickým vzdělávacím ústavem, učily se děti létat na vlastnoručně vyrobených košťatech, vyrábět lektvary a samozřejmě si každá kolej musela vyrobit vlastní knihu kouzel. Všechny nabyté znalosti a dovednosti byly prověřeny v kouzelnickém turnaji, který byl vrcholem přebudovického školního „roku“. Jednotlivé koleje zde poměřovaly své síly v kouzelnických soubojích a v nejoblíbenějším sportu v kouzelnickém světě – famfrpálu.

 Další velkou událostí letošního prvního běhu byla soutěž Přebudovice hledají talent, na kterou se děti velmi svědomitě připravovaly a překvapily mnoha opravdu skvělými výkony. Program soutěže byl velmi pestrý, děti zpívaly, hrály na hudební nástroje, viděli jsme komická, kouzelnická a taneční vystoupení. Přebudov letos měl opravdu mnoho talentů!

Tábor také navštívili profesionální rallye jezdci a nezapomněli s sebou vzít své závodní auto, ve kterém se mohly děti vyfotit. Velice zajímavé byly i prezentace modelů aut a letadel, přednáška o zvířatech z celého světa i návštěva hasičů.

Zbylé volné chvíle děti trávily různými sportovními aktivitami, zpěvem, tancem a vyráběním v rámci tradičních táborových kroužků. A jelikož nám letos počasí opravdu přálo, mohly si děti dosyta užít i koupání v nedalekém rybníce. Na závěr nesmím zapomenout na dětmi velmi oblíbený maškarní ples a hlavně diskotéku v Budislavicích, která je již vlastně takovým tradičním rozloučením na konci tábora.

Letošní program prvního běhu byl opravdu pestrý a věřím, že si jej děti užily tak, jako my dospělí. Myslím, že můžu říct za všechny, že už teď se všichni moc těšíme na příštích prvních prázdninových čtrnáct dní v Přebudově.

Autorka: Dana Zoubková

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2024

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2024 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 20.1.2023 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 012.jpg další fotky z historie