Kategorie: Aktuální články, akce roku 2024

Dragon opět na Přebudově

Dragon a lesní dobrodružství.Vydali jsme se do našeho milovaného Přebudova, kde jsme zažili další dračí dobrodružství naplněné zábavou a novými zážitky o vkendu 10.-12.5.2024.

Sešli jsme se v pátek na Nádraží ve Dvorci, odkud jsme jeli autobusem do Kladrubců. Poté jsme se vydali pěšky směr Přebudov. Po cestě potkáváme malého mužíka, který nám ukázal tajný vstup do lesa, kde si postupně celý oddíl pomocí stanovišť otevřeli bránu do lesa. A mohli jsme se vydat do tábora, kde se děti ubytovali, seznámili a večer při ohni si všichni opekli vuřty. Po jídle bylo potřeba najít místního náčelníka lesa, aby nám ukázal cestu. Po delším hledání se to nakonec dětem povedlo a objevili ho. Druhý den po snídani nám skřítek nabídl výbornou čokoládu vyrobenou ze zdejších bobulí. Ale ne! Pro místní stvoření je neškodná, ale my jsme po ní dočista oslepli. My to ovšem nevzdáváme a po slepu se vydáváme za Dragonem, aby nám pomohl. Skřítka mrzelo, co nám způsobil a nabídl nám abychom se společně vydali na ryby do zdejších hojných vod. Nejprve se musíme ale dostat kolem nebezpečných piraní úplně potichu a nepozorovaně. Lesní mužík byl skvělým společníkem ale teď už se s ním musíme rozloučit. Na rozloučenou si pro nás připravil skřetí hry a při jedné z nich nás seznámil se zdejšími rostlinami, kdy se děti naučili rozpoznat a pojmenovat nové rostliny. Když se den blížil ke konci, narazili jsme na temné skřety, kteří už dlouhá léta ovládají celý les a obírají místní stvoření o jejích vzácné drahokamy. Neohroženě jsme se rozhodli je porazit, aby byl les opět svobodný. A to se nám také podařilo. Všechna stvoření byla velmi šťastná, a tak jsme si udělali večer oslavu. Druhý den jsme si tradičně zahráli ocasovku a přišel čas balení, úklidu a odjezdu domů.

Všichni jsme si to velmi užili. Děti se naučily něco nového a zažili jsme spoustu nových zážitků, na které budeme rádi vzpomínat. A budeme se opět těšit příští rok.

JM​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

img img

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008186.jpg další fotky z historie