Kategorie: Akce roku 2010

Výročí Pionýra

V lednu si připomněli pionýři v Nepomuku dvacáté výročí obnoveného Pionýra. Od roku 1990 zajišťujeme využití volného času dětí, mládeže a dospělých v našem městě. Za tuto dobu se stalo naše sdružení uznávanou organizací našeho města.

Na večeru k tomuto výročí jsme si prostřednictvím projekce fotografií vrátili do let minulých. Zejména z obrázků z letních táborů je zřejmé, že řada dětí, účastníků táborů, pracuje již ve funkci instruktorů a vedoucích na táborech a u našich oddílů.

Ocenili jsme 15 členů uznáním za dvacetiletou věrnost našemu sdružení. Zhodnotili jsme také naši činnost v loňském roce, kdy naše organizace měla registrováno 206 pionýrů v šesti oddílech a pěti táborových klubech. Připravili jsme víkendovky, plavání, vycházky, diskotéky, tábory, různé soutěže, které jsou přístupné i pro neorganizované děti. Celkem bylo zajištěno 67 akcí . Mezi ty nejúspěšnější patří dětský karneval, pyžamák pro dospělé, trasa turistického pochodu pod Zelenou horou a prosincové Čertovské řádění. Novým prvkem, který se velmi dobře ujal byly lampiony přání, které byly vypuštěny ve vánočním čase v Nepomuku a také v Neurazech.

Vyvrcholením celoroční činnosti naší skupiny jsou letní tábory. S přípravou a povolováním začínáme již v únoru, brigády na táboře v Přebudově organizujeme přes celý červen a pak již za sebou následují jednotlivé běhy letních táborů. Nově byl připraven tábor P5 pro děti v Kamensku u Blovic. Opět se uskutečnil putovní tábor v Železné Rudě pro 17 účastníků. Letošních táborů se celkem zúčastnilo 407 dětí a na organizaci se podílelo 108 dospělých. Jako nejlepší táborový běh byl vyhodnocen první táborový běh a převzal putovní pohár.

Předali jsme také 25 ocenění táborovým pracovníkům za tábory v loňském roce. Na naše tábory v roce 2010 se můžete přihlásit a informace nejenom o táborech najdete na stránkách www.nepomuk.pionýr.cz.

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img

Tábory 2019

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2019 - 6 táborových běhů. Informace a přihlášky jsou u hlavních vedoucích táborů. img

Výroční zpráva 2018

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace Výroční zpráva http://www.nepomuk.pionyr.cz/index.php?p=230 img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 25.1.2019 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008156.jpg další fotky z historie