Kategorie: Akce roku 2010

Ledová Praha

Je to lednová i Ledová Praha.Tuto akci pořádá Ústředí Pionýra a pro návštěvníky je připravena řada akcí, zejména jsou umožněny prohlídky muzeí, historických památek,výstav a koncertů. Letošní ročník byl ve znamení 20.výročí obnoveného Pionýra. Z Nepomuku do Prahy se v pátek ráno vypravila 11 členná delegace.

Rychlíkem jsme dorazili do Prahy a ubytovali jsme se v klubově pionýrů 147.PS Galaxie na Žižkově. První naše cesta vedla do Náprstkova muzea, kde jsme se seznámili s životem indiánů. Další putování Prahou nás zavedlo na Staroměstské náměstí. Prohlédli jsme si radnici a vystoupali na radniční věž. Podívali jsme se také na Pražský orloj. Už za tmy jsme prošli jsme se po vltavském nábřeží ,přešli Karlům most se zastavením u sochy sv.Jana z Nepomuku.

Pěkná byla procházka po Kampě, kde jsme potkali 34 tučnáků a tři „Beibís z televizní věže“. Národní divadlo, večerní Václavák a metrem na konečnou a zpátky na Žižkov. Sobotní den bylo samé putování Prahou. Výstava Arabely, výstava 20.výročí Pionýra na Smíchově, Petřínská věž a bludiště, Pražský hrad a večerní koncert Děti dětem v Paláci kultury.Nedělní dopoledne patřilo Muzeu Policie a výstupem na televizní věž na Žižkově. Poslední zamávání Praze z 99 metrů, cesta rychlíkem domů.Byl parádní i když ledový víkend v Praze.