Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2011

Výprava na Mezinárodní veletrh ITEP 2011

Klub Puťák měl svoji první akci. Vypravil se do Plzně a zvládnul hned dvě zajímavé akce.

IMG_4510.JPG IMG_4532.JPG IMG_4546.JPG

V sobotu 22.10.2011 jsme se vypravili do Plzně a spojili jsme hned dvě akce. Turistický pochod Po stopách 9. turistické olympiády a návštěvu Mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITEP 2011.

U vlaku v Nepomuku se nás sešlo šest a dalších sedm za námi ještě přijelo přímo na veletrh. Turistická olympiády byla v Plzni v roce 2005 (letos je až v Turecku) a na její počest se koná tato turistická akce v Plzni již po čtvrté. Start pochodu byl  u stadionu Viktorky ve Štruncových sadech.  Vybrali jsme si trasu po městě Plzni a doplnili  jsme ji o hledání soch sv.Jana Nepomuckého. První socha byla v Křižíkových sadech, další utajenou jsme našli v Pražské ulici U Jána. Přešli jsme Sasský most, kde jsme našli dvě sochy. Na náměstí na morovém sloupě je také sv. Jan.  Ohřáli jsme se v íčku  a prohnali holubi po náměstí. Na náměstí jsme našli jedinou značku, která směřovala na  Veletrh ITEP. O kousek dál   byl poutač na veletrh. To jsme už byli u Branky, kde je také socha sv.Jana. Došli jsme k synagoze, k divadlu a po Klatovské třídě ke kostelu sv.Jana Nepomuckého a soše v parku na Chodském náměstí. Seběhli jsme k zimnímu stadionu a k řece Radbuze.

Propletli jsme se uličkami na Slovanech a okolo bazénu ( byl pro veřejnost uzavřený, jinak jsme si šli ještě zaplavat) jsme došli k cíli pochodu k hale Lokomotivy Plzeň. Zde jsme obdrželi pamětní list, samolepku a razítka pochodu. V hale jsme navštívili expozici Mezinárodního veletrhu cestovního ruchu. U vchodu jsme obdrželi velkou tašku se znakem ITEP 2011. Rozhodovali jsme se zda vyhlásíme soutěž, kdo přinese víc prospektů a map, kdo bude mít víc plnou tašku. Nakonec však jsme sbírali  otisky razítek na jednotlivých stáncích měst nebo cestovních kanceláří. Kde nebylo razítko dostali jsem tužku, odznak nebo jiný dáreček. V sešitu jsme měli 32 razítek. Na  veletržním podiu vystupovaly taneční soubory ze Slovenska, Německa, Indie. Proběhla i ukázka sokolničení. Podívali jsme se také na turnaj ve florbalu, který byl ve vedlejší hale. Docela to byl hezký den. Klikni na Fotogalerie ITEP jsou zde fotky.

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008030.jpg další fotky z historie