Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2011

Podzimní setkání turistů v Chrástu

Na tuto turistickou sešlost 26.listopadu 2011 se vypravila i parta pionýrů z Nepomuku, která společně s Klubem českých turistů v Nepomuku se zúčastnila pochodu a závěrečného vyhodnocení turistické sezóny. Celkem nás bylo dvaadvacet a z toho patnáct pionýrů většina z oddílu Pusík. Přečtěte si celý článeček, více fotografií na www.pusikovci.estranky.cz

Sobotní  trochu mrazivé ráno, ale už bez mlhy a větru. Do rychlíku nasedlo 22 pochodníků,  přestup v Plzni na Rokycany a za chvilku jsme byli v Chrástu u rozcestníku před nádražím. Trasu jsme měli naplánovanou na deset kilometrů po naučné stezce Chrást. První zastavení bylo u památníčku Hurvínka a loutko herce J.Skupy, který se v Chrástu narodil. Postupně jsme prošli okolo devíti tabulí, kde jsme se seznamovali s historií, současností a s přírodou okolí Chrástu. Na panelech jsem viděli zvířata, které známe z lesa a polí. Překvapili nás však živí pštrosové. Za necelé tři hodinky jsme došli zpět na náměstí a zašli jsme do příjemné cukrárny na zákusek a čaj. To už byl kousek do cíle našeho putování v sále Lidového domu. Odměnou byl pamětní list ze setkání a  notýsek se doplnil o další razítka z našeho putování. Vystoupil zde folklorní soubor  z Chrástu, povídalo se a také se hodnotilo. Děkovný list za celoroční práci v turistice obdrželi také naši pionýrští vedoucí A.Březáková a M.Dvořák. To už byl čas se rozběhnout na náš zpáteční vlak do Nepomuku. A kam se vypravíme příště? Bude to předvánoční akce, pojedeme do Plzně do ZOO podívat se jak tráví zvířátka  vánoce. Bude tam také pionýrská krajská  výstavka rukodělných prací pod názvem Sedmikvítek. Na ní budou vystaveny i výtvarné práce pionýrů z našeho oddílu Pusík. Zajdeme na náměstí na vánoční jarmak a vystoupáme na kostelní věž. Pojedete také s námi??

Tábory 2019

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2019 - 6 táborových běhů. Informace a přihlášky jsou u hlavních vedoucích táborů. img

Výroční zpráva 2018

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace Výroční zpráva http://www.nepomuk.pionyr.cz/index.php?p=230 img