Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2012, Tábory 2012

V Přebudově putují za sedmi divy světa - 2. táborový běh

Přečtěte si článek, který vyšel v Plzeňském deníku od redaktora M.Pipty z druhého táborového běhu na Přebudově. Rozklikněte nadpis.

V Přebudově putuji za sedmi divy světa

Přebudov –  Na druhém běhu tábora Přebudov, spadajícím pod pionýrskou skupinu Nepomuk, putují děti v rámci programu za divy světa. „Každým rokem měníme téma celotáborové hry. Například vloni jsme se pohybovali v časohrátkách profesora ‚Ťik - Ťaka‘ a letos putujeme za divy světa,“ říká vedoucí tábora Václav Horník.

Po příjezdu do táboru byly všechny děti ubytovány v ‚Hotelu Sen‘, z něhož však hned první noc zmizely a ráno se objevily u egyptské pyramidy faraona Kakemona, odkud začalo jejich putování za hledáním cesty zpět do hotelu. Cestovaly od pyramid, k visutým zahradám královny Semiramis, viděly i sochu boha Dia, též Rhodský kolos, Mausoleum, Artemidin chrám a jako sedmý div světa spatřily maják na ostrově Faru.

Kromě putování sedmy divy světa si táborníci vyrazili i na celodenní výlet do Horažďovic, Nepomuka a Železného Újezdu.

„Naše parta vedoucích a instruktorů je po sedm let téměř nezměněná. Ze zkušenosti vím, že ten, kdo jednou přijede na dětský tábor do Přebudova, nechce odjet, a rád se sem vrací,“ tvrdí Václav Horník.

Slova vedoucího potvrzují i samotní táborníci. „Poprvé jsem byl v jiném dětském táboře. Druhý rok jsem přijel do Přebudova a letos jsem už tady posedmé. V tomto táboře je  činnost nesrovnatelně pestřejší, než v tom původním  – možnost sportování, výletů, her apod. Příští rok bych sem chtěl přijet jako instruktor a potom jako vedoucí oddílu,“ srovnává tábory čtrnáctiletý Daniel Hart z Kaznějova. V Přebudově se líbí i Elišce Šoralové z Nekvasov. „Maminka mi navrhla, jestli bych letos o prázdninách nechtěla jet sama do dětského tábora, když už je mi deset let. Zkusila jsem to a udělala jsem dobře, protože se mi tady líbí. Největší zážitky mám z výletů. Příští rok asi přijedu opět,“ tvrdí Eliška.

 

 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2023

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2023 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. Přihlášky budou v únoru. Informujte se u vedoucích táborových běhů. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2022 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008079.jpg další fotky z historie