Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2012

Výprava do Prahy

V sobotu 20. 10. 2012 jse se vypravili vlakem do Prahy. Přečtěte si celý článeček a podívejte se na fotografie a prezentaci.

img img img

Puťák s Pusíkem připravil Výpravu do Prahy. Na nádraží se nás sešlo třicet, 16 dětí a 14 dospělých. Byla nás pořádná banda. Cestovali jsme vlakem a do Prahy jsme přeplněným rychlíkem dorazili bez zpoždění. Z hlavního nádraží jsme prošli na Václavské náměstí k soše sv.Václava. Fotečka u koně a procházka po Václaváku, přes Můstek  na  Staroměstské náměstí. Část výpravy vyběhla po schodech na věž radnice a část sledovala Pražský orloj. Společně jsme se proplétali uličkami ke Karlovu Mostu. Zde je Muzeum Karlova mostu s expozicí jak byl most ve 14. století vybudován. Součástí  muzea je i expozice sv.Jana Nepomuckého. Napočítali jsme přes třicet soch, sošek a obrazů  našeho rodáka.  Součástí prohlídky byla i plavba krytou lodí pro 40 cestujících po Vltavě. Nalodili jsme se na loď s názvem Puškvorec. Než jsme vypluli, každý pasažér dostal čaj, kávu, pivo nebo svařák a k tomu perník. Padla otázka zda jsme nenastoupili do plovoucího bufetu. Kapitán loď odrazil od můstku a proplovali jsme pod mosty na Vltavě. Kapitán nás informovalo historii a současnosti Prahy.  U Karlova mostu jsme viděli i sochu J.Nepomuckého z té druhé strany, ukázal nám místo, kde byl mučedník nalezen ve Vltavě. Propluli jsme Čertovkou k vodníkovi na Kampě.  Dozvěděli jsme se, kde se točil film Chobotničky, kde plavalo piáno. Zpáteční cesta nás přivedla k rychlolodi s názvem našeho města Nepomuk. Procházkou po Karlově mostě jsme došli k soše sv.Jana , dotkli jsme se jí pro štěstí a vystoupali   Nerudovou ulicí na Pražský hrad. Fotka s hradní stráží, podívali jsme do katedrály sv.Víta a nakoukli jsme do Zlaté uličky. Chvilku jsme poseděli na terase Rožmberského paláce. Po zámeckých schodech jsme  sešli do parku, kde kouzlili s velikánskými bublinami. Nasedli jsme na metro a pod Vltavou projeli na druhý břeh a vystoupili na Václavském náměstí. Sešli jsme se u sv.Václava a šli na hlavní nádraží. Našlapali jsme víc jak deset kilometrů.  V rychlíku nám chyběli dva dospěláci  a čekali jsme až najdou to správné nástupiště, málem jsme ji ujeli. Trochu jsme rychlík zpozdili, ale do Plzně přijel včas. Z Plzni jsme si však užili jak chutná zpoždění. Čekali jsme 30 minut na rychlík od Železné Rudy. Další zpoždění vlaku bylo než jsme z osobáku v Nepomuku vystoupili. Kam pojedeme příště?? Podívejte se na fotografie a prezentaci.

podívejte se fotografie: http://www.pusikovci.estranky.cz/fotoalbum/obrazky-2012/vyprava-do-prahy/

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2023

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2023 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. Přihlášky budou v únoru. Informujte se u vedoucích táborových běhů. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2022 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 006.jpg další fotky z historie