Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2013

Širák 42

V pořadí již dvaačtyřicátý Širák se konal v Nepomuku nedaleko „Knárovky“ v sobotu 6.7.2013. Rozklikni napis a přečti si článek od J.Černikové.

V pořadí již dvaačtyřicátý Širák se konal v Nepomuku nedaleko „Knárovky“ v sobotu 6.7.2013. Nebyla by to snad ani tradiční akce naší party, kdyby alespoň jednou nezapršelo, a tak pro jistotu zapršelo hned dvakrát a pěkně „od podlahy“ J.  Na tomto Širáku padl historický rekord v návštěvnosti – sešlo se nás neuvěřitelných 30!, což v éře všech Širáků nemá obdoby. A aby nebylo rekordů málo, padl ještě jeden, spíše úsměvný – nejdelší stavění grilu a v důsledku toho nejvíc umazaní nováčci.
Po té, co jsme na grilu udělali první pekáč brambor s masem a zeleninou, které jako vždy přichystal šéfkuchař Kulík, jsme se vydali hledat nedaleko ukrytou kešku. Kešku má na tomto místě schovanou právě Kulík, takže se velice bavil, když jsme kolem ní chodili dokola a nemohli jí najít. Po lehké nápovědě se nám ale přece podařilo nalézt „svatý grál“.
Následovalo další kolo grilování brambor a samozřejmě i vynikajícího (i když tentokrát poněkud pikantního) masa. Čas rychle ubíhal, počasí už nám v pokročilém stádiu večera přálo, povídali jsme si, smáli se a zpívali. Nyní už nezbývá nic jiného, než se těšit na další, 43. Širák.

 Autor Janina Černíková

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img img

Tábory 2023

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2023 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. Přihlášky budou v únoru. Informujte se u vedoucích táborových běhů. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 20.1.2023 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008181.jpg další fotky z historie