Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2014

Přebudovská sešlost nulťáku

O víkendu 18.-21.9.2014 se na Přebudově sešla táborová sešlost rodičů a dětí. Martin s Ondorou a Ilonou připravil pro účastníky nádherný víkend plný soutěží a her. Rodičům ještě přidal trochu práce. Rozklikněte článeček a najdete odkaz na fotografie a také recept na Přebudovský houbový pekáček.

odkaz na fotografie:  http://www.pusikovci.estranky.cz/fotoalbum/obrazky-2014/seslost-nultaku/  foto od MB a MD

O víkendu  18.-21.9.2014 se na Přebudově sešla táborová sešlost rodičů a dětí. Martin s Ondrou a Ilonou připravil pro účastníky nádherný víkend plný soutěží a her. Rodičům ještě přidal trochu práce. Páteční večer byl tradičně  u táboráčku s buřtíky a písničkou. Sobotní ráno bylo sluníčkové a tak se nám dobře soutěžilo na tábořišti. Tatínkové natírali slepíčárnu, uklízeli dřevo a lavičky. Děti také tvořily a  výsledkem byla plná šňůra netopýrů. Kuchařky nám napekly vynikající řízky, že se nám ani po obědě do lesa nechtělo na Přebudovské mistrovství ve sběru hub. Košíky děti přinesly plné, ale soutěž byla taková kolektivní. Po třetí hodině se tábor vypravil na cestu do Budislavic na oblíbené nanuky u Marušky. Po návratu jsme si promítali fotografie s tábora a vymýšleli námět na tábor v roce 2015 budou to Loupežníci nebo Broučci na Přebudově. Večer byla diskotéka, tancování a soutěže.Děti samozřejmě dostaly odměny a medaile. Nedělní ráno bylo trošku deštivé, poklidili jsme tábořiště a odjeli domů. Sejdeme se zase příští rok na brigádě.

Houby rostou tak přidáváme recept na Přebudovský houbový pekáček. Do pekáčku nakrájíme slaninu, trochu ji zarestujeme a na ní nakrájíme ve větších kouscích  hříbky, podubáky, křemenáče. Houby posypeme grilovacím kořením, paprikou. Zalejeme to  šlehačkou a pečeme v troubě asi tak 50 minut. Vynikají pochoutka s chlebem nebo bramborem.

 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img

Tábory 2020

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Informace a přihlášky budou u vedoucích táborových běhů. img

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008034b.jpg další fotky z historie