Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2014

Sešlost P2 na Přebudově

O setkání a brigádě na naší táborové základně v Přebudově o víkendu 10.-12.10.2014 nám poslala Mejla

Po roce od poslední, půl roce od jarní brigády a třech měsících od tábora tu máme táborovou sešlost. Jak je zvykem, doprava je individuální a tak se scházíme postupně. Někdo zvolil cestu nejmenšího odporu, to znamená, že se odvezl (nebo nechal odvézt) autem, někdo šel pěšky a někdo šel pěšky se zastávkou na fotbale (vyhráli jsmeJ ). Nicméně jsme se nakonec sešli všichni a po příchodu posledních, tedy „fotbalistů“, jsme si ještě šli zahrát „Bludičky“. Avšak nebyly to bludičky obyčejné. Pohybovaly se po tmě a sem tam o sobě daly vědět svými hlasivkami…Nakonec byly všechny bludičky pochytány a mohli jsme si dále vyměňovat historky z natáčení.

 Druhý den někdo dopoledne dospával, někdo si připravoval zálesácký pokus, někdo vařil (kdo asi), jiný navštívil známá místa v blízkých vsích. Po obědě a nutné siestě byla zavěšena lana pro odvážlivce a slaňovali jsme z borovice u stanů.

U malého ohniště se po setmění rozhořel oheň, kam se většina poté přesunula, aby poseděla a pokračovala v povídání. Nicméně to bylo vyvrcholení mého zálesáckého pokusu o výrobu březového oleje (nebo dehtu). Podařilo se a po zvolném vyhasnutí jsme se přesunuli do a před jídelnu a kromě povídání jsme si zahráli různé společenské hry.

Ráno jsme se pomalu sbalili, poklidili a vyrazili do svých domovů se slibem, že se setkáme při nejbližší možné akci.

Mejla

img img img

 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img

Tábory 2019

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2019 - 6 táborových běhů. Informace a přihlášky jsou u hlavních vedoucích táborů. img

Výroční zpráva 2018

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace Výroční zpráva http://www.nepomuk.pionyr.cz/index.php?p=230 img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 25.1.2019 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008018.jpg další fotky z historie