Kategorie: Akce roku 2010, Tábory 2010

Párou za indiány 2010 Přebudov P2

Konání letošního 2. běhu připadlo na datum 18.7.- 31.7.2010. Každým rokem se snažíme vymýšlet nové téma tábora, a ani tento nebyl výjimkou. Naše dvoutýdenní soužití neslo název Párou za indiány.

dscf4335.jpg dscf4510.jpg dscf9130.jpg

Děti měli za úkol přivézt si jednak indiánské masky, ale i masky kovbojské. Díky nim jsme mohli vytvořit příběh odehrávající se na Divokém západě. Oddíly byly rozděleny do dvou základních skupin- na indiány (2 nejstarší oddíly) a kovboje (4 mladší oddíly), mezi kterými se odehrávaly různé bitvy.

Jak již tradičně každým rokem bývá zvykem, i letos museli nováčkové projít křtěním. Nejprve museli proběhnout strastiplnou cestou, na vrcholu vypili indiánský lektvar a také nesmělo chybět indiánské potáhnutí z dýmky míru. A kdo tento rituál přežil, pak mohl být po zásluze pokřtěn.

V průběhu tábora si děti vyzkoušely střelbu z luku, ze vzduchovky, hod sekerou a všelijaké bezpečné hry. Všechny oddíly povinně absolvovaly základy první pomoci, kde si mohli všichni vyzkoušet resuscitaci, nebo naměřit si tep.

Každý den dostal jeden oddíl k dispozici digitální fotoaparát, a jejich úkolem bylo vytvořit poté tablo. Tyto tabla bylo možné vidět na návštěvním dnu.

Letošní tábor byl výjimečný tím, že jsme se zúčastnili ekologické soutěže. Naší povinností bylo třídit odpad, a vyhradit si jeden den, kdy přijela porota, a my měli vymyslet program na dopoledne týkající se třídění odpadu. Děti byly vskutku nápadité a vytvářely krásné kostýmy z PET lahví, šaty z novin, ozdoby z igelitů…. A každý z oddílů si připravil buď ekologickou scénku, básničku, nebo i písničku. Porotě se náš program natolik zalíbil, že nás ještě s jedním táborem z plzeňského kraje umístila na první místo, a my jsme vyhráli poukázku na outdoorové vybavení, kterou samozřejmě využijeme na nákup vybavení pro děti na tábor.

Dalším zpestřením pro děti i dospělé byla celodenní návštěva sportovní skupiny provozující skákací chůdy. Toto si užili jak děti, tak i dospělí. Kupodivu téměř všichni přežili bez újmy na zdraví.

Počasí nám jakžtakž přálo, kuchyně byla výborná, děti skvělé, a dva týdny utekly jako voda. A my už nyní přemýšlíme, čím bychom mohli překvapit zas příští rok.

Napsala L.Benediktová

 

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2024

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2024 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 20.1.2023 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008032.jpg další fotky z historie