Kategorie: Akce roku 2010

Podzimní brigády na Přebudově

Nulťák zahájil podzimní brigády na naší táborové základně na Přebudově. Každý víkend až do konce října se sejde parta táborníků z našich táborových běhů, aby pomohla při zazimování tábora, vyhodnotila si svůj táborový běh a domluvila se na příští tábor.

img img img

Tak tomu bylo i u našeho nulťáku, tábora rodičů s dětmi. Až na nějakou omluvenou výjimku se v Přebudově sešlo 38 účastníků tábora z celkového počtu 47. Prvořadým úkolem bylo uklidit stanové podsady a další zařízení tábořiště. Postupně jsem uklidili Dožice a dopoledne zmizelo v jejich útrobách třicet stanových podsad.

Poklidili jsme, co se dalo, ale stejně jsme ještě nechali nějakou tu práci pro další běhy. Sobotní odpolední vycházka měla na směrováno tradičně do Budislavic, ale nedošli jsme. Zdržení zavinila přestávka a svačina v archelogickém táboře, ale zejména houby, kterých jich byl plný les.

Proti návratu protestovali zejména děti, které chtěly zajít na nanuka k Marušce. Vynahradily jsme jim to táboráčkem s buřtíkem a večerní diskotékou. Večer dospěláci zhodnotili na fotkami letošní tábor a určitě se příští rok zase vypravíme za táborovými zážitky.

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2023

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2023 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. Přihlášky budou v únoru. Informujte se u vedoucích táborových běhů. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2022 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008080.jpg další fotky z historie