Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2015

Pionýr je to správné slovo...

„Ta mládež, to je hrůza, my jsme byli jiní. Jenom sedí u počítače, nebo kouří a v horším případě fetují, nebo z nudy ničí majetek.“ Naštěstí ne všichni. Je spousta sportovců, umělců, tanečníků a badatelů, prostě bezva dětí, které svůj volný čas věnují ušlechtilým činnostem. Bohužel to samo nejde, je třeba hodně obětavých lidí (trenérů, učitelů, oddílových vedoucích a hlavně chápavých rodičů). Přečtěte si celý článek od M.Svejkovské, vedoucí oddílu Babety a Florbal.

My máme to štěstí, že nás „pod křídla“ vzala PS Nepomuk a je se čím chlubit. Naši Babeťáci a florbalisté jsou vidět nejen v naší obci při pořádání různých akcí, např. Lampionový průvod, sportovní akce, dále tvoříme, jezdíme na kole, uklízíme okolí obce, ale i při jiných akcích.              Např. 27. – 28.3. se pár našich děvčat (Adélka a Pavlínka Kratochvílovy, Pavlínka Svejkovská, Štěpánka Panešová a Terezka Beníšková)  zúčastnily velké taneční soutěže v Praze s taneční skupinou Daisy Plánice, kde velmi dobře reprezentovaly a získaly 2 bronzové medaile ze tří vystoupení. Opravdu slušná bilance. Jako trénink bylo první vystoupení na domácí půdě při zahájení tradiční Velikonoční výstavy v Neurazech, kde i některá děvčata vystavovala své výrobky. Další Sedmikrásky jsou Mařenka Keslů a Maruška Dvořáků.

V loňském roce vznikl oddíl FLORBALU (Panteři a Pandy Nepomuk), který má nemalé úspěchy. Hlavně naše florbalistky tvoří 90 % týmu ZŠ ŽINKOVY, který už třetím rokem patří mezi nejlepší družstva v kraji. Máme i nejlepší hráčku krajského kola 2013 (Lenku Přerostovou). Toto krajské kolo jsme vyhráli a tým patří mezi nejlepší v republice.

Již třetím rokem zahajujeme Velikonoce na turnaji v Blovicích a konečně až letos Panteři Nepomuk dosáhli na medaili (bronzovou) a nejlepším brankářem byla vyhlášená naše Eliška Kočárová. Jsme jediný tým, který je tvořen z větší části děvčaty a má sympatie u pořadatelů. Děvčata si vytvořila patřičný respekt u soupeřů i spoluhráčů.

4.5. čeká Pandy Nepomuk turnaj pro 1.st. v Blovicích. Spoléháme na Nepomucké posily, protože se nám kryjí 2 akce.

Letošní školní rok jsou starší děvčata na druhém místě v okresním kole ve florbalu ZŠ, mladší (do 8. třídy) okres vyhrály a v kraji obsadily smolné, ale krásné 2. místo (o jediný gól).

            Myslím, že je za námi vidět dobrý kus práce a jako nejbližší akci připravujeme besedu 7.5. s Honzou Trávníčkem – vylezl na K2, dále Den Země, závody na kolech a výlety, Velkou Neurazskou – překážkový běh, Lampionový průvod, …

 

Děkujeme Pionýru Nepomuk a obci Neurazy za podporu. Myslím, že investice do dětí je ta nejlepší.

 

                                                                          Marie Svejkovská – vedoucí oddílu Babety a Florbalu

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img

Tábory 2020

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Informace a přihlášky budou u vedoucích táborových běhů. img

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008022c.jpg další fotky z historie