Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2015, Tábory 2015

Nulťák - první tábor je již za námi

Z našich sedmi prázdninových táborů je již jeden za námi. Tábor rodičů s dětmi se uskutečnil na Přebudově v týdnu od 28.6.- 4.7.2015 a podívali se do Říše hmyzu.Kromě žívých mravenců jsme zde potkali i Ferdu , berušku, brouka Pytlíka a další malá zvířátka. Podívejte se na fotografie. Odkaz najdete po rozkliknutí nadpisu článku.

img img img

 

odkaz na fotky z tábora:  http://belemartin.rajce.idnes.cz/Tabor_2015/

 

První letošní tábor v Přebudově

 

Léto už je v plném proudu a my už máme za sebou první týden, strávený na táboře v Přebudově u Kasejovic. Jednalo se již o 20. ročník tábora „Rodiče s dětmi“, pořádaný Pionýrem Nepomuk ve dnech 28.6. až 4.7.2015.Letošním tématem nultého běhu bylo „Ze života hmyzu“.

V neděli přivítal Ferda Mravenec (Martin Běle) na pionýrské základně berušky, motýly, včelky Máji, Vilíky, sršně, brouky, mouchy a jiný hmyz, kterým se to po táboře tento týden jen hemžilo. Rodiče s dětmi byli rozděleni do 3 týmů a proběhlo seznámení po rodinách.

Pondělí byl na programu den s Ferdou mravencem a tak jsme se dopoledne vydali

s dětmi kolem rybníka, stavět domeček pro Ferdu. Po dopolední svačince si děti vyráběly jmenovky na chatky a také jsme zdobili obarvená trička podle barev týmů.

Odpoledne probíhaly soutěže na hřišti a po večeři jsme si s dětmi zatančili

a zasoutěžili na diskotéce.

V úterý se za námi přijel podívat motýl Emanuel (Míra Dvořák), s kterým jsme se vypravili do indiánského tábora, kde jsme na pasece chytali motýly, kuklili se, skládali kytičky a zaběhali jsme si pod barevnými padáky. Před cestou zpátky do našeho tábora jsme se občerstvili v indiánském „baru“. Po přesunu zpět na základnu, jsme skládali létající motýlky.

Odpoledne jsme měli bublinkovou show na hřišti. K večeru jsme vyrazili na kopec, rozhlédnout do kraje, povozit se na sáňkách na kolečkách a také jsme si trochu zasoutěžili podle týmů.

Středeční program byl zaměřen na téma: Hrajeme si s Broučky. Dopoledne jsme si

zahráli na broučky po táboře, potom si děti za pomoci rodičů zdobily květníky ubrouskovou technikou a sami si do nich zasadili kytičku. Po odpoledním klidu nás čekali vodní hrátky na hřišti. Házeli jsme vodní balonky, jezdili jsme v loďce, naplňovaly jsme lavory s vodou různými způsoby a spoustu jiných vodních hrátek…

Největším překvapením pro děti byl příjezd dobrovolných hasičů z Nepomuka, kteří nám ukázali, jak se hasí požár a vyrobili pěnu, ze které byli děti nejvíce nadšené.

Večerní program byl na téma vystoupení rodin.

Ve čtvrtek jsme si hrály s včelkou Májou. Po táboře se to dopoledne včelkami jen hemžilo, házeli jsme míčky na cíl, stříleli do branky, přelétávali z kamene na kámen aj. Po polévce jsme si vyrobili zápichy z kytiček, berušek, včeliček a motýlků a usadili do ozdobených květníků. Odpoledne jsme jako již tradičně šli cestou lesem do Budislavic na nanuka. Cestou jsme si zasoutěžili, aby nám cesta lépe utekla.

Večer jsme si zazpívali s kytarou u ohýnku a opekli buřtíky.

V pátek jsme si hráli s Mrňouskama, vyrobili při ručních pracích šperk a větrník.

Odpoledne jsme si hráli po týmech celotáborovou hru na hřišti.

Večer se konala závěrečná diskotéka, kde děti dostaly odměny, medaile a diplomy.

V sobotu jsme uklidili pionýrskou základnu a jeli plni zážitků domů.

Celý týden jsme měli nádherné počasí, které přispělo k výborné náladě všech zúčastněných rodičů i dětiček.

Závěrem děkujeme všem, kteří nám pomohli s organizací a přípravou tábora. Velký dík patří našim kuchařkám Béďě a Daně, které se o nás celý týden báječně staraly. Pěkně děkujeme zúčastněným rodičům a především všem dětem, kteří s námi strávili týden plný zábavy a dobrodružství. Těšíme se na příští rok

Za odměny pro děti děkujeme firmě Klaus Timber a.s., firmě Würth, Lence Dvořákové, Daně Rottové, Vlaďce Bělové.

Za vedení tábora Ferda Mravenec a Berušky.

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img

Tábory 2024

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2024 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 20.1.2023 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008043.jpg další fotky z historie