Kategorie: Akce roku 2010

Turistický Podzim pod Zelenou Horou

Tuto významnou turistickou akci zajišťuje v Nepomuku odbor Klubu českých turistů a Pionýr Nepomuku je rovněž spolupořadatelem akce.

Na organizaci se zejména podíle M.Dvořák, A. Březáková, V.Horník a naši organizátoří při zajištění sobotní trasy pochodu. Podzim byl zahájen pátečním autobusovým výletem na Šumavu a večerním pivním pochodem.

V sobotu byly připraveny turistické trasy pro pěší 6,11, 17, 25, 35, 50 km a cyklotrasy . Kdo volil šesti kilometrovou trasu potkal na sedmi stanovištích naše pionýrské organizátory. Námětem tohoto putování byly Zelenohorské pověsti. Děti potkaly loupežníky, princeznu Dominiku s myslivcem, vodníka s vodníčaty, mnicha, ovčáka, zbrojnoše a také kněžnu Vilemínu.

Vše bylo dobře připraveno, jenom to počasí nám moc nepřálo, zima a přeháňky. V cíli na děti čekal náš pionýrský maskot a pamětní list. Večer byl hezký turistický bál. Na nedělní Světový den chůze se asi nikomu z pionýrů nechtělo.Trasu deseti kilometrů do Čížkova za ně odpochodovali jenom Dvořáci. Příště se na turistickém víkendu sejdeme již o týden dříve a to 7. –9.10.2011. Snad bude už hezčí počasí, když to bude jubilejní 30.ročník pochodu.

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img

Tábory 2019

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2019 - 6 táborových běhů. Informace a přihlášky jsou u hlavních vedoucích táborů. img

Výroční zpráva 2018

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace Výroční zpráva http://www.nepomuk.pionyr.cz/index.php?p=230 img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 25.1.2019 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008089.jpg další fotky z historie