Menu
Co najdete v Kronice
Babety v Ráji
Po třech letech opět v Českém ráji 4.-7.6.2017. Nejvíc byl zastoupen florbal, bylo to znát i na výkonu, co se ušlo a vidělo. Celkem velmi náročných 37 km s velkým převýšením, ale stálo to za to. Kozákov a polodrahokamy (každý něco našel), nádherný hrad Trosky, Hrubá Skála, koupání, bowling a skály za kempem Sedmihorky, kde jsme byli ubytovaní. Místa, kde se točilo několik pohádek, ale hlavně fim: "Jak dostat tatínka do polepšovny" Prostě nádherná akce v nádherné krajině a bezva počasí. Bylo to důstojné rozloučení s týmem děvčat, které došli opravdu daleko (6.místo v republice). Příští rok nám budou chybět.Přečtěte si i další aktivity Babet.*MS
SLET ČARODĚJNIC
29.4. 2017 jsme se již tradičně sešli u naší klubovny v Neurazech. Nejdříne se představily čarodějnice, spálili jsme jednu (ne živou) a pak zábava přešla do klasiky. Klouzání na skluzavce, hry a hlavně pečení buřtů. Trochu zaváhal fotograf :-), přesto se slet vydařil bez větších ztrát a na životech a po setmění začaly přicházet starší čarodějnice ze vsi (asi jsme je inspirovali)
UKLIĎME SVĚT
Letošní akce proběhla trochu dříve - není tolik trávy a ladili jsme kontejnery s obcí.
8.4. se velká skupina dobrovolníků rozdělila na 3 části (menší babeťáci a maminky, větší babťáci šli s tatínkama a zbytek veřejnost). Každá skupina měla přidělený úsek(my jsme šlil směrem na Bližanovy až za hranice okesu a ještě jsme si vzali na starost Cikánku). Odpadu bylo poměrně dost, hned jsme ho roztřídili u naší klubovny, kde už čekaly ostatní skupiny a ochránci nás pozvali na buřty a my na sladkost. Funguje krásná spolupráce.
Těsně před obědem jsme se rozloučili a každý odešel domů s dobrým pocitem, že jsme něco udělali pro přírodu.