Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2017, Tábory 2017

Ukaž se Kelte - tábor P2

Druhý táborový běh na Přebudově měl připravenou celotáborovou hru Ukaž se Kelte. Ten Kelt nám nakonec ukázal co dovede. Naši osadníci se nedokázali plně aklimatizovat na těžký život v dávné době. Přečtěte si článek od Václava.

img img

I letos se druhý běh vydal na svých čtrnáct dní plných zábavy a veselí. Na čtrnáct dní plných her a smíchu. Vydali jsme se zjistit, jak se žilo v keltském oppidu a jak těžký život Keltové měli.

Už první den jsme zahlédli jednoho Kelta, jak nás zvědavě okukuje z druhého břehu rybníka. Vydali jsme se za ním, abychom se ho zeptali, zda se můžeme přidat k jeho kmenu. Jediné, co jsme však nalezli, byly kmenové znaky, podle kterých jsme se potom poznávali.

Co jsme však postrádali, byly duhovky, platidlo Keltů. To však měl ve správě druid, jehož chýši jsme napřed museli naleznout. Ten každému kmenu předal počáteční vklad a mohli jsme začít obchodovat.

Blížila se však zima a my museli zabezpečit naše spíže a sklady dřeva, abychom zimu přečkali v pořádku a v teple. Za duhovky jsme nakoupili sekyry a pily a vydali se do lesů pro dříví. Druhý den jsme vypluli na širé moře, abychom nalovili spoustu ryb. Na zimu jsme byli zásobeni.

Jednoho dne ráno nám druid oznámil, že jeho vnitřní oko vidělo v okolí několik Římských setnin. Vydali jsme se na cestu a téměř všechny jednotky jsme objevili. Byly naštěstí dostatečně daleko a my nemuseli zvyšovat palisády a zbrojit.

V rámci oslav příchodu jara uspořádal náčelník mezikmenové turnaje v nejrůznějších disciplínách a další souboje, ve kterých jsme změřili síly našich bojovníků.

Bylo to však jaro věru smutné, protože v oppidu se objevila zlá choroba, která bez milosti porážela jednoho bojovníka za druhým. Došlo to bohužel tak daleko, že jsme byli nuceni vesnici opustit …

Dne 22. 7. 2017 bylo nařízeno Krajskou hygienickou stanicí Plzeňského kraje v Plzni dle zprávy KHSPL 19843/2017 okamžité uzavření táborové základny Přebudov, a to od okamžiku zjištění výskytu mimořádné situace, která může mít za následek ohrožení zdraví všech přítomných. Jednalo se o střevní potíže, které postupně postihovaly děti i personál tábora. Dle prvotních výsledků lze vyloučit bakteriální onemocnění, s největší pravděpodobností se jedná o virový původ, což nelze z hlediska vedení běhu ovlivnit. Průběh onemocnění vypadá jako lehká střevní chřipka (průjem, zvracení). Táborová základna (dále jen TZ) byla kompletně dezinfikovaná personálem druhého běhu dle pokynů epidemiologického institutu. Nyní je TZ bezpečně připravena pro další běh.

*Václav Horník, vedocí P2


 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2024

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2024 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 20.1.2023 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008091.jpg další fotky z historie