Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2017, Tábory 2017

Plavba kapitána Kníra - tábor P5

Nejezdíme jenom na Přebudov,náš pátý tábor je na základně ve Svojšíně. Jejich celotáborová hra byla ve znamení námořníků ve dnech 5.-19.8.2017. Přečtěte si článek od kapitána Kníra=Míry Hejlíka.

img

I letošní dětský tábor jsme opět absolvovali na základně pana Krause, v malebném údolí řeky Mže, u obce Svojšín a to v termínu od 5.8. do 19.8.2017. Téma celotáborové hry: ,,Plavba kapitána kníra.“

V sobotu 5.8. od 15:00 do 16:00 nám rodiče přiváželi děti na plavbu. Každý účastník před táborem obdržel poštou palubní lístek. Zde již měl každý napsanou svoji kajutu, kde byl čtrnáct dní ubytovaný. Při příjezdu jim kapitán Knír proštípl palubní lístek a tím byli plavčíci přijaty na palubu. Na prvním nástupu byly děti rozřazeny do jednotlivých oddílů.

Co by to bylo za Plavbu kapitána kníra bez plavby. Proto jsme v pondělí 14.8. vyrazili na Hracholuské moře. Zde jsme se nalodili na parník Plzeň a v 10 hodin jsme se odpíchli od mola, na hodinovou plavbu. Začátek i konec plavby byl v Plešnicích na hrázi. Za půl hodiny plavby jsme dorazili k Novému mostu, kde jsme se otočili a vraceli zpět do cílové stanice.

Za snažení v každé soutěži, službu v kuchyni, noční hlídky, ale i za úklid jednotlivých kajut, dostávaly děti táborové peníze. Za ty si mohli koupit jednotlivé díly oddílové lodě, podle denního kurzu banky.

Plavčíci plnili i různé dovednosti, jako například dojít podle azimutu na dané místo, vázat uzle, postavit vor, signály s praporky a další. Za splnění jednotlivých dovedností byli povýšeni do vyšší hodnosti. Na konci tábora někteří jednotlivci dosáhli hodnosti kapitána.

 Na závěr tábora byl jarmark. Zde děti utrácely zbylé získané táborové peníze, za které si mohly nakoupit některé z odměn, podle vlastního uvážení. A je tu konec tábora, poslední nástup. Zde každý účastník tábora dostal pamětní list. Tábor končí, jak jinak než rautem a závěrečnou diskotékou. Každé dítě z tábora odjíždělo s USB Flash s fotkami od našeho sponzora.

I příští rok vyrazíme do Svojšína za dalším dobrodružstvím. M.Hejlík


 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img

Tábory 2024

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2024 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 20.1.2023 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008179.jpg další fotky z historie