Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2017, Tábory 2017

Škola čar a kouzel na Přebudově - Tábor P4

Přebudov se proměnila ve školu čar a kouzel ve dne 13.-25.8.2017. Určitě si přečtěte celý kouzelný článek od kouzelnic z Přebudova.

img

Škola čar a kouzel v Přebudově neboli 4. běh

Dne 13. srpna 2017 se přebudovská základna zahalila do kouzelnického hávu a změnila se na harrypotterovskou usedlost plnou různých kouzelníků a čarodějů, kteří čekali na nové studenty. Úderem druhé hodiny začali rodiče doprovázet své děti na nástupiště 9¾ a předali je vlakvedoucí a zároveň hlavní vedoucí Majdě, která děti seznámila s jejich vedoucím kouzelníkem. Každý z kouzelníků ubytoval své studenty a poté je seznámil se školním řádem a přilehlými pozemky Přebudovské kouzelnické akademie. Po večeři nás celý učitelský sbor kouzelníků přivítal a představil nám celotáborovou hru s názvem „Škola čar a kouzel“. Pak následovalo slavnostní rozdělení dětí do jednotlivých kolejí. Kouzelníci vytáhli postupně z Moudrého klobouku jméno každého dítěte na táboře a zařadili jej do jedné z následujících kolejí: Nebelvír, Mrzimor, Havraspár, Agados, Zmijozel a Dablinr. Den jsme ukončili diskotékou plnou soutěží.

Druhý den byl nazván „Kámen mudrců“. Dopoledne jsme si vyrobili čarovné hůlky a každá kolej si namalovala svůj erb. Odpoledne jsme v rámci kolejí vyrazili do Zakázaného lesa a tam jsme stopovali vzácná a divukrásná zvířata. Cílem naší cesty byly Budislavice, kde jsme navštívili naší Marušku a koupili si nanuky.

V úterý ráno přijela paní Lindová, kouzelnice s mýdlovou hmotou, která nám pomohla vyrobit mýdla, která jsme si odvezla domů jako dárek pro maminku. Protože nás bylo moc, rozdělili jsme se na poloviny a zatímco jedna část vyráběla, druhá polovina dětí objevovala pravidla deskové hry „Dáma“. A když měla jedna část hotovo, oddíly se zase vyměnily. Po polévce jsme uspořádali turnaj v Dámě mezi kolejemi, kde kameny představovali děti z koleje a vybraní je naváděli k vítězství. Boj to byl lítý a o to veselejší, že do toho kameny “kecaly” a vzájemně se hecovaly.

Na středu jsme se všichni moc těšili, protože nás čekal velký výlet do Prasinek. Ráno v 8.30 hod jsme nastoupili do autobusu na návsi a odjeli jsme do Horažďovic. Navštívili jsme Aquapark a přírodovědnou stanici Proud. Na závěr jsme měli rozchod ve městě, který jsme věnovali nakupování. Při zpáteční cestě do Přebudova nás autobus všechny pěkně uspal.

Čtvrteční den byl nazván „Tajemná komnata“. Ráno si celý tábor zahrál oblíbenou kuličkiádu a po polévce hru „Vrba mlátička“, která všechny moc bavila. Po poledním klidu přijela paní fotografka, která nás všechny vyfotila a udělala nám tak památku na letošní tábor. Abychom si mohli zahrát hru s názvem „Dobbyho ponožka“, museli jsme si každý vyrobit pár ponožek. Ponožky jsme vyráběli z papíru a každý pár byl jiný. Pak je naši vedoucí kouzelníci vybrali a každý z nás si vylosoval jednu ponožku, kterou pak musel najít na pahorku. Druhá ponožka z páru byla pohozená někde na pahorku a ti z nás, co neměli štěstí, se pěkně naběhali.

V pátek po snídani jsme vymalovávali obraz Siriuse Blacka dle předlohy, která byla umístěna na druhé straně tábora. Při této hře jsme hodně procvičili paměť a pozorovací schopnosti a někteří z nás i barvy. Po polévce jsme si osedlali Hypogrifa a moc jsme si to užili. Po poledním klidu šly všechny oddíly na procházku, někdo do Budislavic, někdo do Kasejovic.

V sobotu ráno jsme si zahráli oblíbeného „Šneka“. Po poledním klidu nás všechny čekalo dlouho očekávané “křtění” aneb přijímání nových studentů do školy čar a kouzel. Ředitel Brumbál přijal nováčky, pokřtil je a předal jim pamětní listy. Křtění jsme ukončili velkolepou diskotékou, kterou jsme si moc užili díky skvělé DJce MC Erika.

V neděli nám hlavní vedoucí posunula budíček o půl hodiny, takže jsme se dosytosti vyspali a po snídani vyrazili obhlídnout terén, protože každá kolej dostala za úkol nakreslit podrobný „Pobertův plánek“, kde bylo nutné přesně zakreslit veškeré budovy v táboře, okolí a další zajímavosti včetně zvířat, která byla rozmístěna po celém území. Po odpočinku si celý tábor zaběhl dlouho očekávaného Predátora – překážkový běh inspirovaný skutečnými závody, které naši vedoucí s oblibou běhají. Za účast jsme si každý odnesl pamětní list a pak, dle umístění, jsme měli možnost vybrat si originální odměny Predátor. Protože jsme byli všichni dost unavení, domluvili jsme si večerní promítání a volba padla na animovaný film “V hlavě”. A pak už jenom šupky dupky do pelíšku.

A už jsme se přesunuli do druhého týdne. Bylo tady už druhé pondělí a my měli v plánu dát kuchařkám zasloužené volno a jít si sami uvařit polévku do lesa. Každý oddíl přinesl Brumbálovi vzorek svého výtvoru. Bohužel, ani Brumbál nedokázal vybrat, která z polévek mu chutnala nejvíce. Možná to bylo tím, že jsme všichni použili stejné ingredience a nikdo nepřidal tajnou přísadu. Odpoledne se za námi zastavili nepomučtí hasiči a udělali nám pěnu. My, zima nezima, řádili, jako vždycky, protože pěna, to je veliká legrace. Večer nás čekalo překvapení, pro někoho příjemné, pro někoho ne. Vedoucí pro nás připravili stezku odvahy a my se po ní pěkně za šera a velké děti už za tmy vydali. Každý, kdo tuto stezku absolvoval, se zapsal na přihlášku do Brumbálovy armády.

V úterý ráno jsme absolvovali dřevařský sedmiboj, kdy jsme vyzkoušeli, jak jsme se za ten týden na táboře naučili ohánět pilou, kladivem apod. Pak jsme ještě vyrazili do lesa vyrobit si košťata, abychom se mohli odpoledne zúčastnit famfrpálového turnaje. Večer jsme zakončili opékáním buřtíků.

Středa už se nesla ve znamení blížícího se odjezdu. Dopoledne jsme strávili plněním srandovních úkolů jednotlivých disciplín olympiády. Mezi nejoblíbenějsí stanoviště patří již tradičně lovení bonbonů v mouce, ale bez použití rukou, hod těstem, foukání lodičky.... Odpoledne přijel Lukáš Vídeňský a naprosto nás uhranul svým bubnováním. Společně s ním v kruhu jsme pronikli do tajemství rytmu a moc nás to všechny bavilo. Pak už jsme začali připravovat scénky na závěrečnou párty, protože jejich vymýšlení a následná realizace nám obvykle trochu trvá a je dobré začít včas. Kdo měl hotovo, šel se koupat nebo na lodičky. Večer byla oblíbená diskotéka, která byla taková trošku zkušební na poslední večer.

A to už přišel čtvrtek. . . Celé dopoledne jsme pilovali scénky. Po obědě byl poslední nástup, kdy Majda s Markétou vyhodnotily celotáborovou hru a ocenily jednotlivé koleje. Zvláštní cenu dostali ti, co se vzorně starali o své chatky a stany a zvláštní “ocenění” dostali i ti, co se skoro nestarali a příští rok se snad už polepší. Po nástupu ještě musel být slavnostní přípitek šampaňským a začala finální párty. Každý oddíl předvedl scénku, kterou si připravil a i vedoucí předvedli svá vystoupení na známé hity. Jako poslední vystoupení se představili všichni vedoucí a samozřejmě vzali do velkého tanečního kruhu všechny děti a tím jsme se definitivně rozloučili. K večeři bylo překvapení – naprosto luxusní hamburger. A party, tentokrát s DJ Mušákem, se nesla až do večerky, a možná i trošku přes. Nikomu z nás se nechtělo končit, protože jsme věděli, že další den nás čeká už jen balení, bourání stanů a odjezd zpátky do mudlovského světa.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem dospělákům, kteří se podíleli na nezapomenutelném pobytu tam, “na konci světa”, kde to máme všichni rádi. A Kiki s Dáňou za krásně zpracovanou celotáborovou hru. Bylo nám s vámi, přátelé, dobře.... Tak za rok v Přebudově ahoj...

M.K.+M.B.

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2024

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2024 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 20.1.2023 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008051.jpg další fotky z historie