Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2018

Tábor P5 ve Svojšíně

Nejezdíme jenom do Přebudova,náš pátý běh byl nazákladně v malebném údolí řeky Mže, u obce Svojšín a to v termínu od 4.8. do 18.8.2018. Téma celotáborové hry: Cesta na Olymp neb bohové musí být šílení.“ Rozklikněte a přečtěte si článek od M.Hejlíka.

img  img  img  

Tábor P5

I letošní dětský tábor jsme opět absolvovali na základně pana Krause, v malebném údolí řeky Mže, u obce Svojšín a to v termínu od 4.8. do 18.8.2018. Téma celotáborové hry: Cesta na Olymp neb bohové musí být šílení.“

V sobotu 4.8. od 15:00 do 16:00 nám rodiče přiváží děti.

Hora Olymp, bájný vrchol všem známý z řeckých a římských bájí a pověstí, domov bohů a hrdinů. Kdo by se tedy nechtěl dostat mezi tuto váženou společnost? Není to však tak jednoduché. Cesta k vrcholu je běžnému smrtelníku skryta. Mnoho statečných mužů a žen se ji již pokoušelo objevit, většinou však bezúspěšně. Vydáváme se tedy na strastiplnou cestu, která z nás udělá hrdiny, či nás uvrhne v zapomnění. Je jen na nás, jak se s výzvou vypořádáme.

Na prvním nástupu byly děti rozřazeny do jednotlivých oddílů. Za snahu v každé soutěži, službu v kuchyni, noční hlídky, ale i za úklid jednotlivých chatek, dostávaly děti táborové olivy. Za ty si mohly koupit oheň, ale nejdříve musely splnit úkol, od jednotlivých bohů. Každý bůh měl svůj chrám.

V sobotu 11.8. se táborem rozezněla siréna. „Hoří “. Nebojte, nic se nestalo. Byl to jen cvičný poplach a do tábora vjíždí dobrovolní hasiči z Nečtin. Vyskakují z auta aby oheň uhasili. Začal den s hasiči. Odpoledne si mohly děti i dospěláci vyzkoušet, jak není jednoduché udržet proudnici a trefit se do terče, běžet s hadicí, či hasicím přístrojem a pod stanem si prohlédly vybavení hasičského auta.

V neděli 12.8. nás navštívily pletařky košíků z Kozolup. Děti si mohly uplést košíček či podnosy různých velikostí. V úterý 14.8. jsme se vydali na celodenní výlet do Chebu, do lanového centra. Zde děti podle věku zdolávaly jednotlivé překážky.

Celotáborovou hru vyhrává ten oddíl, který jako první zapálil všechny chrámy a dostal mapu s cestou na bájnou horu Olymp. Zde na ně čekal Zeus společně s Hérou a odměnou.

Na závěr tábora byl raut. Zde si děti mohly vybrat na co měly chuť. A je tu konec tábora, poslední nástup. Zde každý účastník tábora dostal pamětní list.Tábor končí, jak jinak než závěrečnou diskotékou. Každé dítě z tábora odjíždělo s pamětním listem a CD s fotkami.I příští rok vyrazíme do Svojšína za dalším dobrodružstvím.  **M. Hejlík


 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img

Tábory 2019

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2019 - 6 táborových běhů. Informace a přihlášky jsou u hlavních vedoucích táborů. img

Výroční zpráva 2018

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace Výroční zpráva http://www.nepomuk.pionyr.cz/index.php?p=230 img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 25.1.2019 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008095.jpg další fotky z historie