Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2019

Babety a jaro

Rozklikněte nadpis a přečtěte, co se dělo u Babet v Neurazech.

img  img   

Babety slavily MDŽ
 
Některé svátky díky různým ideologiím získaly punc zatracování. My si MDŽ užíváme a jak se říká: Květin není nikdy dost"
V klubovně jsme trochu uklidily, děti malovaly obrázky na výzdobu, tvořily výzdobu na velikonoce a na závěr každá maminka dostala od svého Babeťáka květinu. Pak jsme šli hromadně navštívit zraněnou kamarádku od ochránců se kterou hojně spolupracujeme. Samozřejmě i pro ni jsme měli karafiát. Krásná jednoduchá fajn akce. Tradice budeme udržovat
 
 
NÁŠ FLORBALOVÝ TURNAJ
 
Před měsíční pauzou oddílu florbal, jsme uspořádaly náš turnaj. Z našich 40 ti členů jsme postavili 6 týmů namíchaných od nejmenších po největší. Hrál každý s každým. Všichni si to moc užily a pro úsběch budeme turnaj určitě opakovat. Na závěr každý tým dostal tašku pio předmětů, které udělaly velkou radost.
Děkuji vedení za podporu pio oddílu, který dělá velkou radost z pohybu, bez trénikového drilu a honěním za výsledky. Zde vládne čistá radost z pohybu a setkávání s kamarády.
 
TRÉNINK POD DOHLEDEM FYZIO
 
Trénink 9.4. byl trochu jiný. Kamarádka a zároveň jedna z maminek je výborná fyzioterapeutka a přijala návrh, že se bude věnovat dětem, když mají volno mezi hrou. Bylo to super, cvičení pod dohledem a každý si odnesl balíček protahovacích cviků, aby si šetřily mladá těla a zbytečně se nehuntovaly. Doufám, že občas si zacvičí i sami.
 
 
BABETY POMÁHAJÍ
 
Kůrovcová kalamita postihla i našeho kapitána, který nás provází při dobrodružstvích na vodě. Z jeho lesa se nezbylo nic, tak přišel náš čas a domluvili jsme se na sázení 200 doubků. Práce to nebyla jednoduchá, ale všichni se k dílu postavili čelem a za dopoledne bylo hotovo. Odnesly to 2 rýče - únava materiálu, ale se ztrátami se počítá. Od všech to byla velká pomoc a každý dostal cedulky a mohl si označit stromky, které sázel. Tak každý může sledovat, jak se jim daří. Na závěr to nejlepší - opékání buřtů.
Mám vždy krásný pocit, když se sejde skupina lidí a dělají nezištně něco pro druhé. Můžeme věřit v budoucnost.
 
Tím naše pomoc nekončí. V sobotu 13.4. 2019 od 9h proběhne akce UKLIĎME ČESKO, kde jsme pravidelní účastníci. Bude se uklízet okolí Neuraz a zakončení v naší klubovně a 16.4. od 15h sázení stromků v Neurazech u Aximontu, které bude opět zakončeno pečením buřtů a každý pionýr dostane korálek z polodrahokamu a bude si moci vyrobit náramek.
 
Myslím, že babety jsou vidět
 
Krásné jaro MS
 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img

Tábory 2020

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Informace a přihlášky budou u vedoucích táborových běhů. img

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008085.jpg další fotky z historie