Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2019

Hrátky pro velké v Přebudově

Již potřetí se na táborové základně Přebudov uskutečnila 5.-7.4.2019 jarní víkendová akce skupiny P2 pro dospělé. Účel sešlosti byl jednoznačný, poznat své přátele ze skupiny ještě více, trochu si sáhnout na fyzické dno a nejednou potrápit mozkové závity. Organizace programu se ujali dva bývalí, ale o to zkušenější vedoucí Vlastík V. a Pája T. Rozklikni nadpis **Pája R.

img  img  img  

Již potřetí se na táborové základně Přebudov uskutečnila jarní víkendová akce skupiny P2 pro dospělé. Účel sešlosti byl jednoznačný, poznat své přátele ze skupiny ještě více, trochu si sáhnout na fyzické dno a nejednou potrápit mozkové závity. Organizace programu se ujali dva bývalí, ale o to zkušenější vedoucí Vlastík V. a Pája T.

Jen co přijel poslední opozdilec a padla tma, začala hra Smugglers na jasně vymezeném území od vesničky Přebudov po velkou louku za tak zvaným „táborem archeologů“. Tříčlenné skupiny měly za úkol se na hrací ploše schovat, rozdělat oheň a uvařit co nejvíce vajíček natvrdo. Vajíčko první si po vyluštění šifry vyzvedly u celníka a každé další vajíčko musely směnit u obchodníka, své uvařené vajíčko natvrdo za obchodníkovo vajíčko naměkko. Mezitím, co jeden člen hlídal ohýnek a druhý směňoval zboží u obchodníka, třetí běhal po hracím poli a odhaloval skryté varny ostatních týmů. Po asi dvou hodinách vaření se týmy setkaly a sdělily si dojmy. Poslední hra večera pro tříčlenné týmy byla jednoduchá, do vyčerpání chodit po okolí Přebudova a u sakrálních staveb se jako tým vyfotit. Většina týmů zvolila přebudovskou kapličku, a pak raději spánek, jen jeden tým to přes Kladrubce dotáhl až do Dožic.

S ránem přišel hlad, ale po jídle ani památky. To si musely, teď už jen dva týmy spojené z těch tříčlenných, ulovit v lese za rybníkem a z hladiny rybníka. Dopoledne se neslo v duchu cestovatelském, oba týmy se mezi stanovišti přepravovaly jako jedno auto, tedy nesly či valily čtyři nemalé pneumatiky – Trophythlon, a na stanovištích například stavěly kamenný most, pod kterým bylo možné podlézt, nebo z jeden a půl metrů dlouhých tyček a provázků vytvořily dvanáctistěn – nejlépe pravidelný. Oběd si týmy vyhrály v souboji jeden na jednoho jako kdysi dávno Velký Vlk a Old Shatterhand u kůlu. Po výborném obědě sestavily oba týmy přistávací rampu pro Apollo 11, syrové vajíčko hozené z výšky dva a půl metru. Každý tým sestavil přistávací rampu odlišné konstrukce, ale obě byly úspěšné a Apollo 11 mohlo slavit úspěch po návratu z kosmu. Program završily Sázky a dostihy. Týmům byl vždy vysvětlen následující úkol, který je čeká, a na ten si tým vsadil vyhrané body z minulých her. Nesázelo se jen na vítězství, ale také na čas, za který tým úkol splní. Jak bláhové byly odhady na snězení suchého rohlíku nebo kostičky tvarohu na strouhání. Poslední hra byla sice dobrovolná, ale pustili se do ní všichni s vervou a odhodláním zvítězit. Hrála se hra Formule 1, kde všichni nechali zbylé síly, které ještě po náročném dnu měli. Večer proběhl v duchu hodnocení her, vyhlášení vítězného týmu a nakonec zpívání a hraní na kytaru.

Neděle se nesla v duchu odpočinkovém, trochu se poklidilo okolí jídelny a nakonec nastal čas se rozloučit s přáteli a zase na pár dní dát sbohem přebudovské základně. Víkend byl sice fyzicky náročný, ale o to více si ho všichni účastníci užili. Tak tedy příští rok opět na shledanou. Ahóóój.        Váš Pája R.

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img

Tábory 2019

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2019 - 6 táborových běhů. Informace a přihlášky jsou u hlavních vedoucích táborů. img

Výroční zpráva 2018

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace Výroční zpráva http://www.nepomuk.pionyr.cz/index.php?p=230 img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 25.1.2019 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008004.jpg další fotky z historie