Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2019

101.Dračí olympíjské hry Přebudov

Před sto lety se v daleké Elfenorii konaly jubilejní, sté, Dračí olympijské hry. Od té doby se něco draků narodilo, vystřídali se i Dračí strážci a konečně letos přišel velký okamžik, kdy se načala druhá stovka. Pro letošní DOH byl vybrán Přebudov o víkendu 10.-12.5.2019Prý zde funguje dobře Dračí škola a vůbec se tady pro draky dělá první poslední.Rozklikni nadpis a čti*Mejla

img  

Sportovci se v pátek začali sjíždět o pátečním odpoledni. Olympijský expres nás odvezl téměř až do olympijské vesnice. Tam jsme však museli dojít po svých. Olympionici byli nadšeni z připravené vesnice a cítili se zde jako doma. Letos se na hry kvalifikovali sportovci z Ráčkovic, Zvodnice a Elfenorie.

Večer se všichni společně sešli na nástupu, na kterém odříkali Olympijský slib a patron DOH, Drak Všedrak, nám zapálil svým dechem olympijskou pochodeň, ve které hořel oheň až do ukončení her,

Sobotní dopoledne čekaly na sportovce individuální disciplíny. Od plivání ohně po kličkování po vodě. Sportovci se nám prošli po olympijské vesnici, prodrali se zástupy fanoušků a dokonce se projeli, v rámci doprovodného programu, formulí. Nechyběly davy fandů, ani havárie, při kterých naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Uprostřed her se přišlo na to, že je možný výskyt státem řízeného dopingu. Ten jsme vymýtili. Objevili jsme také sportovce, kteří měli důkazy o tom, že i přes nátlak doping nepřijali. Za to jim patří uznání.

Za doprovodu lehkého deště došlo na disciplíny kolektivní, kdy se společně zatloukal hřeb, probíhal náročný slalom a nakonec se závodilo v pití lahodného moku. Sportovci netušili, že kapitáni jejich týmů na ně potají sází a snaží se tak povedenými sázkami získat nějaké ty bodíky navíc.

Tímto skončily soutěžní disciplíny a sportovci mohli večer relaxovat u stolu a zaměstnat své mozkové závity. Hádaly se slovíčka až do uspání.

Druhý den se sportovci sbalili, zahráli si tradiční ocasovku, vyhlásily se výsledky a 101.DOH dospěly ke svému konci. Bylo kvitováno, že se žádný ze sportovců neuchýlil k zakázaným způsobům soupeření a přiblížil se konec. Vítězný tým uhasil olympijský oheň a Olympijský výbor prohlásil tyto hry za ukončené.

Počkali jsme na příjezd olympijského speciálu a rozjeli se do svých domovů.

Budeme se těšit zase za sto let.

Za Olympijský výbor

Mejla

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img

Tábory 2020

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Informace a přihlášky budou u vedoucích táborových běhů. img

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008051.jpg další fotky z historie