Kategorie: Aktuální články, Tábory 2019

Přebudov P4 - Piráti

Plavba za pokladem kapitána Jacka Sparrowa Tak jsme se konečně dočkali. . . Po několika měsících příprav jsme se všichni sešli na našem milovaném místě v Přebudově. Letošní táborové dobrodružství jsme pojali v pirátském duchu, proto jsme se vydali na „Plavbu za pokladem kapitána Jacka Sparrowa“. Celý článek po rozkliknutí nadpisu.*MajdaV

                                img  

V neděli 11.8. jsmepřivítali děti. Nejdříve se seznámili s ostatními ve svých oddílech a také se svými vedoucími. Ti je hned po svačině provedli po okolí. První velký nástup se týkal hlavně denního řádu, řádu tábora a co děti smí a co ne. Večer se konala uvítací diskotéka.

Pondělní dopoledne jsme věnovali námořnickému výcviku, bez kterého bychom se na žádnou plavbu nemohli vydat. Naučili jsme se kasat plachtu a pracovat s buzolou. Zjistili jsme, jak je důležité nahromadit si zásoby a naložit loď. Zbytek dne jsme si vyráběli výstroj, která zahrnovala vytvoření námořnických triček a nepostradatelných pásek před oko. Sice celý den pršelo, ale nám to nevadilo. Aspoň jsme si dali záležet.

V úterý jsmekonečně vypluli na moře. Hned na začátku jsme si museli ověřit, jak dokáží jednotlivé posádky spolupracovat, například se převlékalo tričko na každého člena posádky. Podmínka byla, držet se za ruce. V našich výtvorech jsme se stihli na památku vyfotit. Zahráli jsme si také „Živé pexeso“, které nás moc bavilo. Večer jsme si také zahráli první noční hru „Bludičky a světlušky“.

Ve středu nás čekala naše první zastávka na „Dionýsově ostrově“. Opět jsme se přesvědčili, že posádky umí spolupracovat. „Okapem“ se pouštěl míček. Každý měl ale jen část „okapu“. Posílali jsme si míč nohama, samozřejmě v leže. Odpoledne se na nás přijel podívat kouzelník, který nás velmi pobavil svými kouzly. Někteří dodnes nechápou, jak všechna kouzla provedl. Jelikož už nepršelo, stihli jsme si zahrát hru „Magořinec“, která nám všem dala dost zabrat. Večer jsme si opekli u ohně buřtíky.

Ve čtvrtek jsme řešili složitý úkol, a to „Útěk z ostrova kyklopaPolyféma“. Museli jsme proběhnout labyrintem, přenášeli jsme bohužel i raněné nebo překonávali dráhu v kyklopových šlépějích. Odpoledne se pořádalo „Klíčobraní“. Každá posádka musela ke svému zámku najít správný klíč, díky kterému se dostala z kyklopova hradu a tedy i z ostrova.

V pátek se nám stalo nevyhnutelné, ztratili jsme se na moři. Bojovali jsme s krakenem, skládali jsme poničenou mapu, bojovali s větrem a hledali maják. K naší záchraně nám pomohli naše hospodářka Markéta s technickou podporou Vaškem a uvařili nám na ohni veliký kotel polévky. Jelikož se běžecké závody přes překážky „Predátor“ stali hitem i na našem táboře, ani letos nemohl chybět. Zúčastnila se většina dětí, i ti nejmenší si trasu symbolicky zaběhli. Večer proběhla další noční hra „Najdi svého vedoucího“ – samozřejmě bez baterek.

V sobotu jsme dopluli na Ostrov hrdlořezů. Museli jsme tam zastavit, abychom získali slavný Jackův kompas. Ten jsme ale museli vyměnit za perlu nesmrtelnosti od mořské panny. Díky vzkazu v mušlích jsme našli starého piráta, který nás za uhodnutí hádanky poslal za čarodějnicí. Čarodějnice nám prozradila recept na lektvar, který jsme odnesli mořské panně. Cestou jsme ale museli přeprat trolla. Mořská panna nám za lektvar darovala perlu, takže jsme kompas naštěstí získali a mohli plout dál.

V neděli jsme přejeli rovník a návštěvou nás poctil Neptun – vládce všech moří, aby přivítal nováčky posádek do své početné skupiny. Večer jsme museli uspořádat další diskotéku. Naši DJové Adam a Bláža se stali velmi populárními.

V pondělí jsme se zastavili na ostrově U bláznivé ploutve, kde nás čekali opravdu bláznivé úkoly. Silonkami na hlavě, kdy v jedné nohavici byl míček, pohybem hlavy srazit kuželky. Odsignalizovat lodní zprávu zbytku posádky. Přemotávali jsme lano z jednoho člena posádky na druhého. Odpoledne jsme děti podrobili těžké zkoušce v podobě hlavolamu „Gordický uzel“ - 2 děti svázané k sobě dvěma překříženými provazy. Byli jsme všichni velmi překvapeni, jak rychle se někteří dokázali vymotat. I my dospělí jsme si tuto hru vyzkoušeli, ostatně jako téměř každou, a opravdu to není jednoduché.

V úterý jsme si dali od soutěžení pauzu a zajeli jsme se vydovádět do horažďovického bazénu a koupit si něco dobrého. Bohužel nám počasí úplně nepřálo a celé odpoledne propršelo. Po návratu do tábora jsme shlédli hezkou pohádku a šli si odpočnout na další den.

Ve středu se nám na naší plavbě připletl do cesty Ostrov sopek. Míčkem, který byl na provázku přivázaný kolem pasu, jsme shazovali pohybem zadku pyramidu z plechovek. Na špachtli v puse skládalihrací kostky. Sušenku z čela pohybem obličeje dosávalit do pusy. Absolvovali jsme také stonožkový závod. Skupinka po 6 až 8 členech seřazených za sebou musela po určené trase pohybem jako stonožka posbírat zadané předměty. Ke stonožkovému pohybu nám pomohli kartony. Poslední karton jsme si museli podat až dopředu a tím udělat „krok“ vpřed. Odpoledne jsme si na památku úplně všichni obkreslili obrysy těl na veliký papír. Večer byla na programu noční hra, ale bohužel pršelo.

Ve čtvrtek naše putování dospělo ke konci. Museli jsme rozšifrovat zprávu, která nás zavedla k čarodějnici. U té jsme oživili kamaráda a dostali radu, kudy dál. Prošli jsme Trollovým lesem, ale museli jsme být zticha, abychom ho nevzbudili. V lese jsme našli souřadnice místa ukrytého pokladu, které jsme díky buzole úspěšně našli a my konečně dosáhli pokladu kapitána Jacka Sparrowa. Hledání to bylo náročné, ale každý jsme svůj poklad objevili. Z upomínkových ručníků, které v pokladu byly, měli všichni radost. Odpoledne jsme odměnili ty, kteří si ve svých kajutách po celou plavbu poctivě uklízeli. Každý dostal drobnost na památku, samozřejmě i nějakou tu sladkost. Rozloučili jsme se a přichystali se na závěrečnou velkou lodní party, kterou jsme si moc užili.

V pátek jsme se už jen sbalili a poklidili. Někdo odjížděl smutný, někdo i s pláčem, ale všichni se už můžou začít těšit na příští rok, kdy si to určitě zase užijeme. Takže za rok. . . AHOOOJ!!! **Majda Vokurková

více obrázků zde:http://nepomuk.pionyr.cz/index.php?p=288

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2024

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2024 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 20.1.2023 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008035.jpg další fotky z historie