Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2020, Tábory 2020

Tábor Svojšín P5 -Piráti

V údolí řeky Mže, u obce Svojšín a to v termínu od 2.8. do 16.8.2020 uskutečnil pirátský tábor pod vedením Míry Hejlíka a jeho článek je po rozkliknutí nadpisu.**

img  

I letošní dětský tábor jsme opět absolvovali na základně pana Krause, v malebném údolí řeky Mže, u obce Svojšín a to v termínu od 2.8. do 16.8.2020.

Tentokráte v neděli 2.8. od 15:00 do 16:00 nám rodiče přiváží děti. Bylo ošklivé počasí a pršelo.

Na prvním nástupu byly děti rozřazeny do 4 oddílů. Každého oddílu jeden zástupce, vylosoval barvu oddílu. Jednotliví členové potom dostali šátek v barvě oddílu, červený, modrý, zelený nebo žlutý. I pro vedoucí byl připraven šátek v bílé barvě.

Letošním táborem nás provázela CTH Piráti z Karibiku. Chatový tábor Svojšín se tak proměnil na palubu pirátské lodi. Posádky se každý den shromáždili na nástupu, kde se vztyčila pirátská vlajka za zvuků naší táborové pirátské hymny, a pirátský den mohl začít.

První dva dny nám příliš nepřálo počasí, a proto jsme museli volit vnitřní hry. Děti si vyrobily krásné chobotničky z pletací vlny a ze samotvrdnoucí hmoty další spoustu mořských potvor. Pak konečně vysvitlo sluníčko a my se mohli vydat na hry ven a do okolí tábora. Jako každá plavba – i ta naše – započala zajištěním zásob k vyplutí. A pak už následovala jedna hra za druhou. Odrazili jsme útok na přístav Port Royal, zlomili kletbu piráta z mrtvého moře, polapili piráta, který nám ukradl vzácné pirátské medailony, stříleli z děl na žraloky. Ani nám se nevyhnula žízeň a stav nouze a bezvětří. Otestovali jsme také zdatnost posádek, také to jak si umí poradit se zašifrovanými zprávami a držet za jeden provaz. Piráti si dobře poradili a všechny nástrahy zvládli s přehledem.

Za odměnu piráti získávali pirátské medailony a talismany, které na úplném konci hry potřebovali k vysvobození Kalypsó z lidské podoby. Za umístění v jednotlivých hrách navíc získávali body potřebné pro postup po mapě Karibského moře z přístavu Port Royalu až k ostrovu pokladů. První z posádek, která na ostrov dorazila, byla odměněna „odklínací“ formulí pro bohyni Kalypsó. Byla to posádka červených „Červených zabijáků“, která tím vyhrála celotáborovou hru a získali tím právo vysvobodit Kalypsó z lidské podoby zpět na bohyni moří.

Tábor končí, jak jinak než závěrečnou diskotékou. Dětí z tábora odjížděli s flash diskem fotkami.

I příští rok vyrazíme do Svojšína za dalším dobrodružstvím.

**M. Hejlík

 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img

Tábory 2021

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2021 šest táborových běhů. Kontaktujte vedoucího příslušného táborového běhu. img

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008012a.jpg další fotky z historie