Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2020, Tábory 2020

Tábor Svojšín P5 -Piráti

V údolí řeky Mže, u obce Svojšín a to v termínu od 2.8. do 16.8.2020 uskutečnil pirátský tábor pod vedením Míry Hejlíka a jeho článek je po rozkliknutí nadpisu.**

img  

I letošní dětský tábor jsme opět absolvovali na základně pana Krause, v malebném údolí řeky Mže, u obce Svojšín a to v termínu od 2.8. do 16.8.2020.

Tentokráte v neděli 2.8. od 15:00 do 16:00 nám rodiče přiváží děti. Bylo ošklivé počasí a pršelo.

Na prvním nástupu byly děti rozřazeny do 4 oddílů. Každého oddílu jeden zástupce, vylosoval barvu oddílu. Jednotliví členové potom dostali šátek v barvě oddílu, červený, modrý, zelený nebo žlutý. I pro vedoucí byl připraven šátek v bílé barvě.

Letošním táborem nás provázela CTH Piráti z Karibiku. Chatový tábor Svojšín se tak proměnil na palubu pirátské lodi. Posádky se každý den shromáždili na nástupu, kde se vztyčila pirátská vlajka za zvuků naší táborové pirátské hymny, a pirátský den mohl začít.

První dva dny nám příliš nepřálo počasí, a proto jsme museli volit vnitřní hry. Děti si vyrobily krásné chobotničky z pletací vlny a ze samotvrdnoucí hmoty další spoustu mořských potvor. Pak konečně vysvitlo sluníčko a my se mohli vydat na hry ven a do okolí tábora. Jako každá plavba – i ta naše – započala zajištěním zásob k vyplutí. A pak už následovala jedna hra za druhou. Odrazili jsme útok na přístav Port Royal, zlomili kletbu piráta z mrtvého moře, polapili piráta, který nám ukradl vzácné pirátské medailony, stříleli z děl na žraloky. Ani nám se nevyhnula žízeň a stav nouze a bezvětří. Otestovali jsme také zdatnost posádek, také to jak si umí poradit se zašifrovanými zprávami a držet za jeden provaz. Piráti si dobře poradili a všechny nástrahy zvládli s přehledem.

Za odměnu piráti získávali pirátské medailony a talismany, které na úplném konci hry potřebovali k vysvobození Kalypsó z lidské podoby. Za umístění v jednotlivých hrách navíc získávali body potřebné pro postup po mapě Karibského moře z přístavu Port Royalu až k ostrovu pokladů. První z posádek, která na ostrov dorazila, byla odměněna „odklínací“ formulí pro bohyni Kalypsó. Byla to posádka červených „Červených zabijáků“, která tím vyhrála celotáborovou hru a získali tím právo vysvobodit Kalypsó z lidské podoby zpět na bohyni moří.

Tábor končí, jak jinak než závěrečnou diskotékou. Dětí z tábora odjížděli s flash diskem fotkami.

I příští rok vyrazíme do Svojšína za dalším dobrodružstvím.

**M. Hejlík

 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2024

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2024 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 20.1.2023 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008197.jpg další fotky z historie