Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2020

Výstava 30.let obnoveného Pionýra v Nepomuku

Přečtěte si článeček a podívejte na album fotografií z výstavy.

odkaz na album z výstavy:  https://miradv01.rajce.idnes.cz/Pionyr_30_let/

Jubileum Pionýra v Nepomuku.

Pionýrská výstava k 30. letům obnoveného Pionýra se uskutečnila na pionýrské klubovně ve dnech 29.9.- 2.10.2020. Byla uspořádána v celém našem pionýrském domě  a to v osmi místnostech, na chodbách, dvorku a dokonce     i na půdě. Za třicet let naší bohaté činnosti jsme nashromáždili bezpočet materiálů, který sloužil pro prezentaci naší práce s dětmi a mládeží. Na výstavě bylo k vidění 33 nových panelů, 177 zpracovaných tabel k táborům, akcím  a celoroční činnosti. Vystaveno bylo i  35 kronik, výročních zpráv a soutěžních  prací. Nechyběla ani naše ocenění poháry, plakety diplomy. Nejvíc si ceníme pohárů nejlepší pionýrské skupiny Plzeňského kraje, diplomů z Pionýrského sedmikvítku, kterých bylo za deset let celkem třicet šest. Ocenění v soutěži Sami o sobě bylo 14 , ale na desáté první místo v této republikové pionýrské soutěži jsme už nedosáhli, protože soutěž raději zrušili. Chlubíme se pohárem předsedy vlády ČR za výtvarnou činnost za rok 2019, který získal náš oddíl Pusík a Knoflíci. V klubovnách byl k shlédnutí bezpočet výrobků jejich výtvarného tvoření. Největší zájem byl o naší táborovou činnost. Pořádáme pravidelně šest prázdninových táborů na naší základně v Přebudově, ale také příměstské tábory, puťáky. Na vystavených tablech a fotografiích se hledalo kdo a kdy byl na táboře. Zajímavá byla i táborová trička a hrnečky druhého táborového běhu. Ty nejmenší zajímala naše pohádková půda s rekvizity   z táborů rodičů s dětmi a s připravenými soutěžními úkoly. Na dvorku si mohli všichni zahrát s čerty čarodějnicemi. Po celou výstavu účastníky doprovázela naše Vlaštovka a její soutěžní kviz  o pionýrské odměny. Účastníci výstavy mohli také udělat dobrý skutek a to zakoupením kytičky v rámci  akce Český den proti rakovině do které se  pionýři z Nepomuka také zapojují. Co víc si  k našemu výročí Pionýra přát, aby k nám děti do našich oddílů rády chodily, měli jsme dostatek vedoucích a zajímavých nápadů na pěkné akce.

M.Dvořák

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008078.jpg další fotky z historie