Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2021

P1 a přebudovský pravěk

Napsali nám z pravěku - rozklikni nadpis článku:

Letos jsme se s prvním během přesunuli od 3.-16.7.2021 na 14 dní do doby pravěké. Jak už je zvykem, náš běh osídlil Přebudovskou osadu na první dva červencové týdny. Během tábora jsme se všichni, děti i dospělí, dozvěděli spoustu zajímavostí z Pravěku, naučili se bojový pokřik a tanec, fyzicky se zocelili a připravili se na lov mamuta, který měl být vyvrcholením celého tábora. První etapou letošní celotáborové hry muselo být, vzhledem k situaci, získání negativního výsledku testu na COVID-19. S touto etapou nám pomohla biotechnologická společnost SCIMED Biotechnologies s.r.o., které tímto velice děkujeme za spolupráci a testovací dobrodružství. První den tábora k nám vyslali mobilní testovací tým, který nám všem, tedy týmu stařešinových rádců (vedoucím) i novým posilám pravěkého kmene (dětem), ochotně provedl jak antigenní, tak PCR testy, abychom si zajistili, že se tato etapa již nebude muset opakovat. Všichni jsme první etapu zvládli s negativním výsledkem, a tak jsme se mohli vesele pustit do dalších výzev, ty už byly, alespoň většinou, příjemnější.  Díky báječné souhře zkušených i nezkušených pravěkých lovců, jsme prožili 14 nabitých dní, které jsme si, i přes nepřízeň počasí nesoucí s sebou vydatné deště, bouřky i kroupy, užili. Dny nabité dobrou náladou a pestrým programem tak rychle ubíhaly a nelítostně se blížil konec tábora. Během rychle plynoucích dní jsme si stihli užít maškarní, soutěže, hry, siláckou olympiádu, Miss Přebudov i velkolepý souboj vedoucích versus dětí. Na konci druhého týdne přišel onen den D, den kdy se jednotlivé pravěké kmeny, do kterých byli malí i velcí lovci rozděleni hned na začátku táborového dobrodružství, měly vydat na lov mamuta. A tak se také stalo! Odhodlání ani nadšení nechybělo, a tak se povedlo! Mamut byl sejmut.  Díky tomu jsme mohli uspořádat velkolepou závěrečnou oslavu. A tak se jedlo a pilo, slavilo a tancovalo a nikdo neměl čas smutnit, že se nám společný čas v Přebudovské osadě krátí. V sobotu ráno to přišlo, společně jsme se naposledy nasnídali, uklidili tábor, pobalili věci a vyhlíželi davy rodičů. Přijely. A tak muselo nastat loučení, a byť jsme se všichni již těšili domů, na rodinu, na vlastní pohodlnou postel a sprchu, víme moc dobře, že všem bylo ve skrytu duše smutno, že tábor již končí. A tak už se všichni již teď těšíme na ten příští. Věříme, že se na nás děti budou těšit minimálně z poloviny tak, jako se už teď těšíme my na ně. Tak kdo ví, v jakém období, říši nebo časoprostoru strávíme 14 dní příští rok. Ať už to bude cokoliv, určitě to bude stát za to. Tak ahoj za rok!
Rada starých pralidí z P1.  ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008037.jpg další fotky z historie